Často kladené dotazy

1. Jak jej používáte?

Podívejte se na instruktážní video věnované elektronickému systému péče o nehty Scholl Velvet Smooth.

2. Jak vyměnit baterii?

Až bude vaše baterie vybitá, můžete odšroubovat víčko a baterii jednoduše vyměnit za novou.

3. Jaký typ baterie lze používat?

Potřebujete jednu tužkovou baterii typu AA, která je již součástí balení.

4. Mohu výrobek používat i na nehty na nohou?

Samozřejmě můžete. Někteří lidé z hygienických důvodů preferují mít pro péči o nehty na nohou samostatnou sadu hlavic.

5. Jak dlouho hlavice vydrží?

Podle toho, jak často výrobek používáte, vydrží až 12 týdnů.

6. Mohu si pomocí pilníku vytvořit tvar, jaký chci?

Samozřejmě. Různé návrhy tvarů nehtů najdete v našem instruktážním videu o elektronickém systému péče o nehty Scholl Velvet Smooth.

7. Mám cukrovku. Mohu výrobek používat?

Tuto otázku raději konzultujte se svým lékařem.

8. Jak často musím výrobek používat?

Nehty si můžete pilovat tak často, jak potřebujete. V létě rostou nehty rychleji než v zimě. To je jediná věc, kterou byste měli mít na mysli. Pokud jde o broušení: Vždy, když najdete na svých nehtech nerovnosti, brousicí hlavice se o ně postará. Nic se však nesmí přehánět! Doporučujeme brousit povrch každého nehtu maximálně 15 vteřin jednou za dva týdny. Pokud jde o leštění: Vždy, když se lesk začne ztrácet, můžete použít bílou lešticí hlavici a dodat svým nehtům nový lesk. Pro prodloužení lesku: lesk můžete podpořit používáním našeho oleje na nehty a nehtovou kůžičku.

9. Mohu i nadále používat svůj oblíbený lak na nehty?

Samozřejmě! Vaše nalakované nehty budou zářit více než obvykle, protože jejich hladký povrch napomůže rovnoměrnému odrážení světla. Pro vyšší trvanlivost doporučujeme použít jako základní vrstvu čirý lak.

10. Kde mohu výrobek koupit?

Elektronický systém péče o nehty Scholl Velvet Smooth, náhradní hlavice i olej na nehty a nehtovou kůžičku koupíte běžně v drogeriích nebo online. Stačí se podívat, kde se v obchodě nacházejí další produkty pro péči o nohy značky Scholl. Výrobek možná najdete u ostatních produktů pro péči o nehty, jako jsou pilníky, lešticí bloky nebo sady na manikúru.

11. Jak výrobek čistit?

Elektronický pilník můžete čistit vlhkým hadříkem (myslete však na to, že není vodotěsný). Jednotlivé hlavice však můžete opláchnout pod tekoucí vodou, pokud je odejmete z těla pilníku.

12. Mohu výrobek používat ve sprše?

Výrobek není vodotěsný. Důvod, proč jsme jej takto navrhli, je jednoduchý: Pro pilování, broušení a leštění musí být nehty suché. Mokré nehty jsou příliš měkké.

13. V jakém pořadí mám používat jednotlivé hlavice?

Jako první použijte pilovací hlavici, která vám pomůže dodat nehtům požadovaný tvar. Druhým krokem je vyhlazení nerovností pomocí brousicí hlavice. Nakonec použijte lešticí hlavici a dodejte nehtům krásný zdravý lesk.

14. Čím je olej na nehty a nehtovou kůžičku tak speciální?

Jednak má velmi praktický štěteček, který umožňuje čistou a efektivní aplikaci. Štěteček umožňuje nanést jemný olejový film přímo na nehet a kůžičku v jeho okolí. A jednak obsahuje vitamín E, omega 3 a sedm různých olejů, které jsou známé pro své vyživující vlastnosti.

15. Jak mám zlikvidovat použité hlavice?

Nejlepší je vyhodit je do kontejnerů s reziduálním odpadem. Na likvidaci použitých hlavic neexistují žádné speciální požadavky.

16. Mohu výrobek použít pro své dítě?

Ne. Dětské nehtíky jsou příliš měkké na to, abyste je mohli pilovat nebo brousit. Navíc se domníváme, že dětem vůbec nezáleží na tom, zda mají lesklé nehty.