100 let zkušeností

 

Využití vědy pro zdraví nohou
Náš zakladatel Dr. William Mathias Scholl chtěl porozumět struktuře a biomechanice nohou ve vztahu k tělu – a jeho zaujetí a hodnoty s námi žijí dodnes.


1899

Příběh začíná v Chicagu v roce 1899, kam se ve věku 17 let William přestěhoval, aby pracoval v jednom malém obchodě s obuví – tento obchod se specializoval na pohodlnou obuv. Počet lidí, s nimiž se setkal a kteří měli bolavé nohy, jej zaujal natolik, že se zapsal na medicínu, aby se dozvěděl více informací o lidském těle. Ze všeho nejvíce ho zajímala anatomie a fyziologie nohou.


1904

Brzy poté, co v roce 1904 ve věku 22 let získal lékařskou kvalifikaci, si patentoval svůj první vynález: Foot-Eazer. Jednalo se na svou dobu o přímo revoluční výrobek – vložku, která se vkládala do bot za účelem vyztužení a podepření nožní klenby. V roce 1907 založil společnost Scholl Manufacturing Co. Inc.


1912

William Scholl kladl vědu do centra své vynálezecké činnosti a vývoje nových výrobků, a proto v roce 1912 založil Illinois College of Chiropody and Orthopaedics – Illinoiskou pedikérskou a ortopedickou fakultu – aby se v brzké době stala nejvýznamnější vzdělávací institucí ve svém oboru ve Spojených státech amerických. Nabízel bezplatná vyšetření nohou a rovněž založil každoroční akci pod názvem Národní týden pohody nohou. 


20. léta

Ve 20. letech 20. století vytvořil první řadu obuvi navrženou za účelem péče o anatomii nohou. Po deseti letech pak Dr Scholl přišel s kompresními punčochami pro úlevu při nateklých kotnících a křečových žilách. A ve 40. letech 20. století byly vytvořeny a dány do prodeje zdravotní stélky značky Dr Scholl, které se brzy staly jedním z nejlépe prodávajících druhů zboží této společnosti.


60. léta

V 60. letech 20. století jsme zažili prudký růst. Byly vyvinuty sandály Pescura firmy Scholl s anatomicky tvarovanou zdravotní stélkou z bukového dřeva, která pomáhala formovat nohy při každém kroku. Tyto sandály rychle zaznamenaly mezinárodní úspěch, neboť je nosily i takové celebrity jako modelky Twiggy a Jean Shrimpton. Tím se staly uznávanou ikonou stylu a komfortu.


1968

William Scholl umírá v roce 1968 ve věku 86 let. Své společnosti zanechal své celoživotní poslání: „Jak zlepšit pohodlí, zdraví a celkovou pohodu lidí prostřednictvím péče o jejich nohy?“ A naším úkolem je tedy stále pečovat o nohy lidí tohoto světa.


2004

Oslavili jsme sté výročí prvního vynálezu značky Scholl s novou identitou naší značky, novou generací výrobků pro péči o nohy


Dnes

Historie značky Scholl pokračuje se stejnou vášní a filozofií jako za dob svého zakladatele – naším posláním je zlepšovat zdraví, komfort a celkovou pohodu lidí prostřednictvím péče o jejich nohy.