Často kladené dotazy

FAQs

1. Jaké jsou příčiny suché kůže a mozolů?

Naše nohy nás nesou životem den za dnem. Nicméně často se jim dostává příliš málo pozornosti. Silná kůže na našich patách rychle schne, stává se hrubou a křehkou díky tlaku, intenzivní zátěži nebo příliš těsné obuvi. Přebytek nových buněk tvoří v reakci na tlak a třecí body, a tyto oblasti rychle zbytní a mají nehezkou nažloutlou barvu.  

2. Jaké jsou důsledky suché kůže a mozolů?

Pokud se mozoly neodstraní, může suchá kůže popraskat a je náchylnější k bakteriím. Důsledkem mohou být záněty a kožní plísňové infekce. Suchá, šupinatá kůže a mozoly by proto měly být pravidelně odstraňovány. 

3. Co odlišuje nový Scholl Velvet Smooth™ elektrický pilník na chodidla s diamantovými krystalky*?

Scholl Velvet Smooth™ má odnímatelný válečkový hlavice a ergonomický tvar pro snadné odstranění kůže in a velmi malých a těžko přístupných místech. Hlavice mají mikrogranulové částice, které které zajišťují jemné a snadné odstranění mozolů bez poškození neporušené vrstvy kůže.
<small>*Množství diamantových krystalků = 1% (tj.cca 5 -15 mg) karbidu křemičitého, který se používá pro výrobu hlavic.</small>

4. Jaká je jeho výhoda ve srovnání s manuálními pilníky na mozoly?

Odstranění mozolů  Scholl Velvet Smooth  s diamantovými krystalky je rychlé a nekomplikované. Kromě toho, vyžaduje menší sílu, než je vyžadováno při použití konvenční ruční rašple nebo pilníku.

5. Mohu použít Scholl Velvet Smooth elektrický pilník na zrohovatělou kůži na rukou?

Ano, elektrický pilník může být také použit ke zjemnění zrohovatělé kůže na vnitřních plochách ruky. 

6. Jak funguje Scholl Velvet Smooth s diamantovými krystaly ?

Mikrogranule na válečku zajišťují jemné a snadné odstranění mozolů bez poškození neporušené vrstvy kůže. Nové náhradní válečky jsou dodávány s různě velkou granulací, aby účinně a jemně odstranily mozoly různé tloušťky.

7. Čeho dosáhnou diamantové krystaly na náhradních válečcích?

Diamantové krystaly se již používají ve zkrášlovacím a kosmetickém sektoru a jsou dobře známé pro své peelingové schopnosti v konečném kosmetickém ošetření. Navíc jsou diamanty jedním z nejtvrdších minerálů na světe. Jako součást nové  výměnné hlavice v konečném důsledku zvyšují funkčnost elektrického pilníku ale také zajišťují lepší a účinnější odstanění mozolu. 

8. Musím mít zkušenosti s odstraňováním mozolů?

Ne, snadná aplikace a bezpečnostní zastavení pilníku umožní take začátečníkům jemně a důkladně odstranit mozoly.

9. Je zde nebezpečí zranění během odstranění mozolů s elektrickým pilníkem?

Ne, snadná aplikace a bezpečnostní zastavení umožňují jemné, bezpečné a důkladné odstranění mozolu i začátečníkům. Nicméně, pilník by neměl být používán na poraněnou či podrážděnou pokožku. Dojde-li k podráždění či nesnášenlivosti, musí být ošetření okamžitě přerušeno.

10. Jak často mohu používat Scholl Velvet Smooth elektrický pilník, a jak dlouho by se mělo pokračovat v ošetření?

Pedikůru  lze postupně aplikovat tak často, jak se Vám líbí, dokud nejsou Vaše chodidla hebká  a nemají mozoly. Doba ošetřování pokračuje v závislosti na individuální zatížení nohou a tom, jak Vám sedí boty.

11. Proč existují tři různé velikosti zrn / hlavice válečku? Když mám použít jakou velikost?

Sortiment Scholl Velvet Smooth náhradních hlavic se skládá ze tří různých typů: Extra hrubý, Hrubý, a Jemný. V závislosti na individuální tloušťce mozolu, Extra hrubá nebo hrubá hlavice válečku je doporučena pro optimální odstranění nadměrných mozolů.
Extra hrubá hlavice válečku je velmi vhodná pro odstraňování silných a tvrdých mozolů. Zatímco hrubý váleček je vhodný pro efektivní, ale šetrné odstranění přebytečných mozolů.
Mix balení sestávající z extra hrubé a jemné hlavice válečku zkombinuje dvě různé velikosti zrn. Extra hrubá hlavice válečku je vhodná pro odstranění silných a tvrdých mozolů a jemná hlavice válečku optimálně doplňuje výsledky jako perfektní závěr.

12. Mám si před ošetřením namočit nohy, nebo jaká je nejlepší příprava pro odstranění mozolu?

Ne, nohy by se před použitím Scholl Velvet Smooth elektrického pilníkuneměly namáčet. Pokud by se mozol při koupeli nohou namočil a natekl, mohlo by se stát, že by mozol nemohl být zcela odstraněn. Optimální odstranění přebytečného mozolu se provádí na suché kůži. Není potřeba chodidla připravit.

13. Když používám Scholl Velvet Smooth™ elektrický pilník zastaví se. Co s tím mohu dělat?

Pokud použijete příliš velkou sílu, přístroj se automaticky přepne do polohy OFF. Tento vestavěný bezpečnostní systém chrání pokožku a Vám brání odstranění příliš mnoha mozolů najednou. Zkuste použít menší tlak a ovládat zařízení  jednotnými pohyby přes zrohovatělou kůži.

14. Mám velmi silné mozoly a ošetření s Scholl Velvet Smooth™ vyžaduje spoustu času. Co mám dělat?

Scholl Velvet Smooth™ sortiment  má vhodnou velikost zrna pro každý typ mozolu. Hlava válečku s velikostí zrna Extra hrubý je vyplněn diamantovými částicemi a byl speciálně vyvinut pro jemné a spolehlivě odstranění silných mozolů. Dříve měly válečkové hlavice jen jednu velikost zrna. Nový sortiment ve třech různých velikostech zrn Vám umožní odstranit také tvrdší mozoly.

15. Již vlastním Scholl Velvet Smooth™ elektrický pilník. Mohu použít nové válečkové hlavice s diamantovými krystaly na svém zařízení?

Samozřejmě můžete take použít náhradní válečky Scholl Velvet Smooth™ s diamantovými krystaly a různou velikostí zrna do Vašeho existujícího elektrického pilníku.

16. Kdy je nejlepší čas odstranit mozol?

Vysoká námaha nebo nesprávná obuv vedou k nárůstu tlaku, který způsobuje zvýšenou tvorbu mozolnatých buněk na kůži. Následkem jsou ošklivé skvrny na kůži a bolestivé mozoly. Doporučujeme proto celoroční a pravidelné odstraňování mozolů. Kdy mozoly odstraníte je na Vás.

17. Jak se elektrický pilník používá?

Pohybujet zařízením jemně po mozolnatých částech kůže pro odstranění nadměrných mozolů. Používejte lehký až střední tlak. Nepoužívejte na popraskanou a krvácející kůži.

18. Jak mám správně držet elektrický pilník v ruce pro odstranění mozolu?

Uchopte zařízení jednou rukou za rukojeť a pohybujte jí jemně po zrohovatělé kůži

19. Musím vyměnit válcovou hlavici po určitém počtu použití? Jak poznám, že má být hlavice vyměněna?

Válečky se musí vyměnit vždy, když jsou opotřebované. Opotřebení je závislé na intenzitě, stejně jako trvání ošetření. Opotřebovaný válec již neodstraňuje mozol tak důkladně, protože již nemá tolik zrna. Zpravidla se válec zdá být lehčí, a velikost zrna je obroušena. Kupte si náhradní válce dle potřeby.

20. Jak mám skladovat hlavice, které jsem již použil?

Pokud střídáte hlavice s různou velikostí zrna, bylo by vhodné použít plastový sáček, kam uložíte již použité hlavice, které ještě nejsou opotřebované. Hlavice můžete skladovat na jejich obvyklých místech,.

21. Jak mohu zlividovat staré hlavice?

Je vhodně zlikvidovat staré válečkové hlavice do běžného odpadu. Na likvidaci starých válečkových hlav nejsou žádné zvláštní požadavky.

22. Musím speciálně čistit strojek po použití?

Chcete-li vyčistit hlavici, vyjměte jej z jednotky a opláchněte pod tekoucí vodou. Přístroj čistěte vlhkým hadříkem. Vysušte přístroj a válec čistým a suchým hadříkem a dejte hlavici  zpět do přístroje.

23. Proč by moje nohy měly dostat zvláštní péči po použití Scholl Velvet Smooth™ elektrického pilníku?

Zvláštní pozornost po odstranění přebytečných mozolů může prodloužit požadované výsledky hedvábně měkkých chodidel. Aby bylo možné optimálně pečovat o své nohy, je vhodné je čistit po ošetření mozolů v Scholl Velvet Smooth™ Koupeli na nohy . Toto odstraní poslední kožní šupiny a zároveň dodá chodidlům vysoce kvalitní suroviny. Za účelem dosažení optimálních výsledků, doporučujeme následně namazat nohy  Scholl Velvet Smooth™ Intenzivním Sérem. Sérum na nohy jim propůjčuje intenzivní hydrataci díky Pentavitinu, zelenému kaviáru a kyselině hyaluronové.

24. Proč moje nohy vyžadují zvláštní pozornost a krém pro speciální péči o nohy?

Naše nohy nás nesou po celý život každý den. Nicméně, často dostávají příliš málo pozornosti. Je velký rozdíl mezi kůží na rukou a nohou v důsledku struktury kůže. Vnitřní povrch našich rukou a kůže na nohou je asi desetkrát silnější než kůže na zbývající části těla, a proto vyžaduje zvláštní péči.

25. Jaké výhody nabízí sortiment péče o nohy Scholl Velvet Smooth™?

S velkým množstvím vysoce kvalitních surovin, rozsah výrobků Scholl Velvet Smooth™ nabízí profesionální péči o nohy pro použití doma, v souladu s Vašimi osobními a individuálními potřebami péče o nohy.

26. Co dělá řadu péče o chodidla Scholl Velvet Smooth™ tak zvláštní?

Řada SchollScholl Velvet Smooth™ pracuje s velmi speciálními přísadami v péči o nohy dosud nevyužitých, jako je například zelený kaviár, vitamin A + E, omega-6, kyselina hyaluronová a mandlový olej, které jsou dobře známé z jiných produktů pro prémiovou péči o pleť.

27. Musím zároveň používat všechny produkty pro dosažení optimálních výsledků, nebo stačí například, pokud mohu použít jen Intenzivní sérum?

Jednotlivé výrobky mohou být kombinovány k vytvoření jednotlivého návyku pro péči o chodidla přizpůsobené zcela potřebám každého jednotlivce. Ať každý den nebo převážně o víkendech, řada péče o nohy SchollVelvet Smooth nabízí vhodné produkty pro každého jednotlivce, počínaje použitím elektrického pilníku  a Intenzivního séra) pro ty, kteří spěchají, až po všestranný rozsáhlý program. Na www.scholl-fusspflege.de. jsou k dispozici podrobnější informace o péči.