Jak se nejlépe vypořádat s popraskanými chodidly

 

Popraskaná kůže na chodidlech je problémem mnoha lidí, příčin vzniku je mnoho. Díky Scholl vám ukážeme nejlepší způsob léčby popraskaných chodidel a jak těmto problémům předcházet.

Rozpoznání popraskané pokožky

Popraskaná pokožka je symptomem zejména suché kůže, kůže se stane drsnou a šupinatou. Kvůli nedostatku vlhkosti pak mohou vzniknout drobné trhlinky, které se zvětšují, až je každé došlápnutí velice nepříjemné a bolestivé. Tuto popraskanou kůži na chodidlech nepodceňujte a dopřejte jí dostatečnou léčbu, aby se problém ihned nevrátil. Správná hydratace a péče je důležitá.

Příčiny

Základem je zjistit příčinu popraskání, abyste byli schopni nohy efektivně léčit. Níže pro vás máme typické zdroje příčin popraskaných chodidel.

Změna ročního období

Popraskaná kůže na chodidlech je nejčastěji spojována se zimním počasím, kdy je venku sucho a zima. Toto počasí a nedostatek vlhkosti neprospívá pokožce po celém těle.

Koupele

Každý asi milujeme horké koupele, ale voda pokožku vysušuje, proto pro dostatek vlhkosti do koupele přidejte například různé přírodní oleje. Pokožku budete mít krásně hebkou a jemnou. Ovšem i přesto po koupeli doporučujeme pravidelně používat hydratující krémy. Díky Scholl intenzivnímu hydratačnímu krému budete vždy připraveni.

Drsná mýdla

Stejně jako koupel, může vám i nevhodné mýdlo vysušovat pokožku. Proto raději zvolte kvalitní mýdlo, které bude šetrné k vaší kůži. Scholl má mnoho krémů, které se postarají o chodidla - jak o hebkost, tak i o nepříjemný zápach atd.

Léčba vašich popraskaných chodidel

Pokud už máte popraskanou pokožku na chodidlech anebo na patách, hydratační krém vám zajistí přirozenou obnovu a nápravu poškozené kůže. U Schollu to je jednoznačně Krém na popraskané paty K+. Nanášejte krém dvakrát denně na čistou a suchou pokožku s viditelným zlepšením už do tří dnů.

S léčbou byste měli začít, jak se objeví malé prasklinky, později by se mohlo jednat o bolestivý proces, který není příjemný. Praskliny v kůži se mohou zvětšovat, a dokonce se může objevit i krvácení. Pokud budete cítit pálení nebo další alergické reakce po používání krému, okamžitě jej přestaňte aplikovat a zajděte si za odborným lékařem na vyšetření.

Popraskaným chodidlům budete nejlépe předcházet dostatečnou péčí o chodidla. Když už problém vznikne, určitě sáhněte po Schollu.