Popraskaná chodidla: Rychlé řešení na léto

Pokud máte popraskaná chodidla a příchod léta se kvapem blíží, můžete být ve stresu. Ovšem nemusíte se bát, protože Scholl vám poradí, jak sis tím poradit a moci v klidu opět nosit otevřenou obuv, jako jsou sandále anebo obuv na podpatku. Díky správné péči o chodidla budete mít nohy krásně hydratované a hebké.

Příčiny popraskaných nohou

Takže, jaké jsou hlavní příčiny popraskaných a nevzhledných chodidel? Nejčastěji se jedná o nedostatečnou hydrataci, a proto dodržujte dostatečný pitný režim. Snížíte tím riziko, že by vaše pokožka a tělo byly dehydratované. Poté nebude vaše pokožka tolik náchylná k vysoušení a praskání.

Trhliny na patách se mohou objevit i z dalších příčin, ať už příchodem zimy, tak i například nedostatkem vitamínů anebo špatnou stravou. Dalšími příčinami, na co si máte určitě dát pozor je nevhodná obuv, zpocené nohy anebo např. příliš dlouhé koupání. Samozřejmě nemůžeme opomíjet další příčinu, a tou je věk. Se stářím už není vaše pokožka tolik pružná, a proto je potřeba se o ni starat o to více.

Léčba popraskaných pat

Existuje mnoho domácích rad a triků, jak změkčit vaši ztvrdlou pokožku na chodidlech. Jednou z možností je například namáčení nohou v teplé vodě s citrónovou šťávou[1]. Citrón vede ke změkčení pokožky, což snižuje riziko popraskání a trhlinek na patě.

Existují dvě základní metody léčby. První je odstranění ztvrdlé pokožky na chodidlech a druhou je rehydratace pokožky. Obě metody jsou vhodné a Scholl nabízí přesně na tento problém hydratační Krém na popraskané paty K+. Krém se rychle vstřebává a aplikuje se dvakrát denně. Ulehčí vašim popraskaným a suchým chodidlům. Výsledky se dostaví už za tři dny.

[1] http://www.footvitals.com/skin/dry-feet.html

Scholl krém na popraskané paty K+, složky jeho přínosy

Močovina:

Proniká do pokožky a pomáhá ji hydratovat, i když máte ztvrdlou a mozolovitou kůži.


Neparfémovaný a krycí:

Krém je je vhodný pro rychlé hojení ran anebo pro ty, kdo mají citlivou pokožku. Je vhodný i pro diabetiky, kteří mají často suchou pokožku.


Vlhká emulze, jako filtr vody a oleje na pokožce:
Hydratační složky lépe pronikají do pokožky a zabraňují jejímu rychlému odpařování.

Složky kolagenu:
Obsahuje složky kolagenu, který napomáhají k elasticitě pokožky a předcházejí k jejímu popraskání.

Panthenol:
Vitamin B5 pomáhá zlepšovat stav vaší pokožky.

Bisabolol (viskózní olej):
Má zklidňující složky u bolestivosti a snižuje nepohodlí u popraskaných pat.


Snadno se vstřebává:
Rychle a snadno se aplikuje na pokožku. Není mastný a rychle se vstřebává.

Nejlepší je, abyste aplikovali krém na noc, než půjdete spát. Scholl Krém K+ obsahuje keratin, který napomáhá k přirozené obnově pokožky a zaceluje prasklinky na kůži. Keratin je základní složkou buněk nehtů, vlasů a pokožky. Patrné rozdíly uvidíte, už za tři dny používání. Je to perfektní cesta k hladké pokožce.

Dalším dobrým řešením je zaměřit se i na dostatečnou pedikúru. Na to je vhodný náš pedikúra set - odstraňovač ztvrdlé kůže. Je to snadné a rychle se zbavíte ztvrdlé a suché kůže na chodidlech.

Dalším bodem je dostatečná hydratace pokožky a i chodidel. S tím vám pomohou různé přírodní oleje nebo vodní koupel nohou. S tou to však moc nepřehánějte, abyste poté neměli suchou pokožku, protože voda vysušuje. Také se vyhněte mýdlům s vysokým obsahem pH.

Věříme, že vaše chodidla budou opět krásná a hydratovaná. Pravidelná péče se vyplatí, především pokud jde o krásu a zdraví.