Jak na odstranění kuřího oka?

Kuří oka na chodidlech jsou malé a tvrdé kruhy na kůži, které jsou velice citlivé a které vznikají nadměrným otlačením uvnitř boty. Hlavní příčinou vzniku bývají nevhodné boty. Kuří oka jsou na chodidlech, mezi prsty na nohou a případně i na nártech. Kuří oka vznikají extrémním namáháním a třením pouze určitého místa na noze.

Jak poznám kuří oko na noze?

Kuří oka si nepleťte s mozoly. U mozolů jsou otlaky mnohem větší než kuří oka, která jsou specifické tím, že jsou v malých kruzích ohraničeny. Mozol oproti kuřímu oku ani není tolik bolestivý. Obvykle se kuří oka vyskytují na chodidlech v okolí prstů a mezi prsty.

Co to přesně je?

Na koncentrovaném místě, kde je stlačována kůže, dojde pomocí otlaku k jejímu ztvrdnutí. Poté dále tlačí na kost nebo další nervové zakončení.

Existují dva druhy kuřích ok na noze. Tvrdá kuří oka se nejčastěji vyskytují na chodidlech anebo na prstech u nohy. Hlavní příčinou je špatná obuv a otlaky. Měkká kuří oka se tvoří mezi prsty, protože se často drží ve vlhkosti potu. Měkkých kuřích ok se člověk hůře zbavuje, protože se lehce můžou dále šířit dále mezi prsty.

Jaká je případná prevence?

Předcházet kuřímu oku můžete tím, že budete mít zvolenou vhodnou a správně velkou obuv a také tím, že se budete pravidelně starat o svá chodidla. Pokud zjistíte, že máte z některých bot otlačeniny, měli byste je přestat nosit a eliminovat tak možnost otlačenin a následných kuřích ok.

Co dělat, pokud mám kuří oko?

Nejdříve byste měli zjistit, které boty otlaky způsobily a vyřadit je z vašeho botníku. Pro první úlevu od bolesti je vhodné pořídit si do bot speciální vložky anebo náplasti na chodidla, případně alespoň na to místo, kde máte kuří oka.

Další pomůckou pro vás může být Pero Scholl Express na kuří oka 2 v 1 s dvojím působením a tekutinou na bázi močoviny. Použití je snadné. Pomocí tekutiny změkčíte kuří oko a případné otlačeniny a poté pilníkem můžete tuto poškozenou pokožku lehce odstranit. Snížíte tím bolestivost a výsledky budou vidět už do pěti dní.

Pro případné další problémy týkající se kuřího oka můžete navštívit naše webové stránky a sekci, která se přímo specializuje na tento problém – více zde[1].

[1] http://www.scholl.cz/vse-o-nohach/bradavice-a-kuri-oka/jak-na-odstraneni-kuriho-oka/