Jak předcházet vzniku kuřího oka na noze

 

Kuří oka vznikají na noze v důsledku dlouhotrvajícího a nadměrného tlaku na kůži. Existuje řada důvodů, proč tomu je, ale nejčastěji se jedná o těsnou, nevhodnou obuv se špatným odpružením, další důvody mohou být i genetické nebo se může jednat např. o extrémní ostrost kostí.

Kuří oko vzniká na místě, kde je příliš stlačená malá oblast kůže. Tkáň postupně ztvrdne, což po čase může být velice bolestivé při každém došlapu, protože dochází k tlaku na nervové zakončení hluboko v tkáních.

Jak tomu předcházet?

Prvním základním krokem, jak se vyhnout těmto problémům, je pravidelná a správná péče o chodidla. Nepodceňujte to, protože se to vyplatí. Není pak vůbec příjemné řešit problémy s infekcí nehtů, mozoly, ztvrdlou pokožkou na chodidlech atd.

Případné kroky, abyste dokázali zabránit vzniku kuřího oka, jsou zde:

  • Ujistěte se, že máte pohodlnou obuv.
    Je to jednou z nejčastějších příčin vzniku kuřího oka. Proto velice dbejte na pohodlné boty, vhodnou velikost, ale nezapomínejte ani na správné odpružení boty. I když budete mít pohodlné boty, ujistěte se, že nezatěžujete pouze jednu část chodidla, časem by vám mohly vzniknout otlačeniny a kuří oka na chodidlech i u prstů u nohou.
  • Mějte vždy suchou a čistou nohu, než si nasadíte botu.
    Pokud máte mokré anebo jen trochu vlhké ponožky v botách, o to více je zvýšené tření uvnitř obuvi. Proto následně vznikají otlačeniny na jednom místě, které je zatěžováno více než ostatní. Ujistěte se, že vždy máte suchou ponožku, ale i chodidlo, než si nasadíte boty.
  • Nenoste boty, které vás tlačí, i když jsou krásné.
    Pokud jen trochu budete pociťovat první příznaky vzniku kuřího oka anebo jakoukoliv bolestivost, nepřehlížejte to, ale věnujte tomu náležitou pozornost. Vyhnete se tím dalším nepříjemnostem.

 

Proč se tyto problémy vracejí?

Mnoho lidí si myslí, poté co se zbavili problémů kuřího oka na noze, že mají vystaráno, ale opak je pravdou. Především když budete dále používat stejnou obuv, kvůli které vám problém vznikl. Dalším problémem může být vrozená vada, jako je špatný růst palce (vbočený). Tato místa jsou pak náchylnější k otlačeninám a nadměrnému tlaku na jedno místo.

Jak včas rozpoznat kuří oko a jaká je vhodná léčba?

Pokud se jen trochu domníváte, že máte příznaky kuřího oka, je potřeba se na to blíže podívat. Mnoho lidí si je bohužel dosti plete s mozoly, které jsou obvykle mnohem větší. Kuří oka jsou malá zažloutlá kolečka, která jsou velice bolestivá a obvykle se vyskytují v přední části chodidla anebo v oblasti prstů na noze.

Abyste měli viditelné zlepšení už za 5 dní, doporučujeme vám používat naše Pero Scholl Express na kuří oka 2v1. Je to vhodný produkt pro ošetření různých typů kuřích ok. V balení je speciální pilník na kuří oka a tekutina pro změkčení a zmírnění bolesti na postižené oblasti pokožky. Používání je snadné, ale pro jistotu vám doporučujeme si vždy přečíst návod na obalu. Nejdříve naneste tekutinu na kuří oko, poté stačí jednou za tři dny pilníčkem odloupnout horní vrstvu na kůži, která už nebude tolik citlivá.