Kuří oko: Fakta a snadné odstranění

 

Kuří oka na chodidlech jsou často bolestivé a velice nevzhledné výstupky na kůži. Nejčastěji se objevují na hodně zatěžovaných místech na chodidlech, jako jsou paty, přední část chodidla při došlapování nebo v oblasti prstů.

Nejde ale o nic strašného, odstraňování kuřího oka na noze není příliš složitý proces a Scholl vám perfektně poradí jak na to.

Existují tři základní typy kuřího oka:

  • Ztvrdlé výstupky nahuštěné části kůže na malém prostoru tmavě zbarvené.
  • Měkčí výstupky, kaučukově bílé pupínky, které se nejčastěji vyskytují v oblasti mezi prsty na nohou.
  • Měkké načervenalé výstupky, které jsou často i bolestivé, typicky se jedná o paty anebo bříška prstů.

Vznik kuřích ok
Příčinou je nejčastěji špatně zvolená obuv. Ať už se jedná o podpatky nebo o boty, které vám jsou příliš těsné, na určitých zatěžovaných místech tak na chodidle dochází k tření a různým otlakům.

Často kuří oka mívají lidé, kteří často nosí boty bez ponožek nebo mají kostnatější chodidla a tím pádem nemají tak měkké došlapování. To je zapříčiněno genetickou strukturou těla a kostí.

Základem je tedy snažit mít chodidla vždy čistá a suchá. Případně pokud víte, že máte s nohama určité problémy, doporučujeme pravidelnou péči. Pak už vám nebudou překážkou žádné boty na podpatku, pokud vám bude obuv pohodlná a budete se správně starat o svá chodidla.

Tipy na odstranění kuřího oka
Existuje spousta možností domácí léčby, jak si poradit s odstraňováním kuřích ok. Buď to jsou přípravky, které odstraní odumřelou a ztvrdlou pokožku nebo produkty, které vám pomohou od bolesti a snaží se bradavice zjemnit.

Můžete používat tyto prostředky samostatně anebo rovnou obě metody naráz díky Scholl.

Vhodné ošetření vám zajistí pero Scholl Express pero na kuří oka 2 v 1. Tento balíček obsahuje pilník s dvojím působením a také tekutinu na bázi močoviny.

Rychlým zmírněním bolesti může být použití gelových vložek do bot, ale nebudete mít vyhráno napořád. Díky Scholl si ulevíte od bolesti a ještě kuří oko odstraníte. Nejprve naneste tekutinu na kuří oko, díky tomu pokožka už nebude tolik tvrdá a následně můžete použít na místo pilník a jemně kuří oko odstranit. Tekutina obsahuje kyselinu salicylivovou, která dokáže kůži krásně zjemnit a zvlhčit. Ucítíte úlevu a opět se vám bude chodit a došlapovat příjemně.

Gelové polštářky zmírní otlaky chodidla při chůzi, vůbec není na škodu, pokud je budete používat pravidelně. Pokud budete mít problémy s kuřím okem okolo prstů, můžete použít Scholl krém na chodidla. Hydratuje a zvláčňuje pokožku.