Kuří oko: Léčba a postup

 

Existuje několik různých způsobů, jak léčit kuří oko na noze. Rozhodujícím faktorem léčby je rozsáhlost problému [1]. Bez ohledu na závažnost, Scholl vám vždy poskytne dostatečné řešení, na které se budete moci spolehnout.

K ošetření kuřího oka na noze Scholl nabízí více řešení. Vhodnou formou je použití Scholl Express pera na kuří oka 2v1 [2]. Základem je změkčit ztvrdlou pokožku kuřího oka pomocí tekutiny, která je součástí balení. Je dobré proceduru opakovat alespoň jednou za tři dny.

Poté už stačí speciálním pilníkem odstranit z povrchu kůže kuří oko. Měli byste vidět pozitivní výsledky už během prvních pěti dní, během kterých chodidlům znatelně ulevíte od bolesti.

Další možnost ošetření je pomocí Scholl náplasti na odstranění kuřích ok [3]. Vnitřní polštářek náplasti obsahuje kyselinu salicylovou, pro změkčení tvrdé pokožky, kde se vyskytuje kuří oko. Zároveň náplast chrání okolní pokožku od přímého styku s postiženou oblastí a v neposlední řadě tlumí bolest a opruzení.

Pokud se rozhodnete pro léčbu, tak tento problém určitě nepodceňte. Dávejte si pozor, aby se vám problém hned po dokončení léčby nevrátil zpět. Pro změkčení pokožky použijte kyselinu salicylovou, ale jenom pokud máte zdravou pokožku a bez oděrek. Musí se totiž jednat pouze o povrchovou léčbu.

S pokožkou mohou mít problémy zejména starší lidé anebo ti, kteří trpí cukrovkou. Pokožka nemusí být tolik flexibilní, a proto se poraďte před zahájením léčby s odborným lékařem, jak postupovat.

Tvrdá pokožka kuřího oka

Mohou nastat i závažnější případy, kdy budete mít pokožku okolo kuřího oka velice tvrdou a nebude možné ji snadno odstranit. Poté je potřeba zajít za odborníkem, který vám ji skalpelem odstraní. Sníží vám tím tlak na povrchu i pod tkání pokožky a vám se uleví. V případě, že vám poteče z rány hnis anebo čirá kapalina, neotálejte s návštěvou dermatologa.

Pokud se budete chtít dozvědět více o tom, jak co nejlépe pečovat o své nohy a zároveň si umět poradit s léčbou kuřího oka, tak neváhejte a navštivte naše stránky [4].

 

[1] http://www.nhs.uk/Conditions/CornsandCalluses/Pages/Treatment.aspx

[2] http://www.scholl.cz/pece-o-nohy/kuri-oka/scholl-tuzka-na-kuri-oka-2v1-1ml/

[3] http://www.scholl.cz/pece-o-nohy/kuri-oka/naplasti-na-odstraneni-kurich-ok/

[4] http://www.scholl.cz/pece-o-nohy/kuri-oka/