Odstranění bradavic na noze: Co byste měli vědět

 

Bradavice jsou malá a často ztvrdlá kolečka na pokožce. Mohou se objevovat i na rukou, ale mnohem častější je jejich výskyt na nohách. Někdy se liší i vzhledem a počtem, objevují se buď samostatně, nebo ve skupině.

Tento problém je způsoben infekcí lidským papilomavirem, též známého jako HPV. Vzniká velkým množstvím keratinu v těle a především ve vrchní vrstvě pokožky. Většina lidí se s bradavicemi setká již v dětském věku anebo v dospívání.

Bradavice jsou velice nakažlivé, přenášejí se dotykem nebo z přenosných věcí. Může se jednat o společné sprchy, prostory v bazénu nebo sdílené osušky. Bohužel pokud budete nakaženi, nezjistíte to okamžitě a projeví se to až po několika týdnech nebo i měsíci.

Každý má jiný imunitní systém, a proto se s virem dokáže vypořádat odlišně. Třeba plantární bradavice jsou 10 – 15krát méně časté než ty běžné. Když už se s tímto problémem setkáte, nebojte se, vhodnou formou léčby docílíte úspěchů. Důležité je umět včas reagovat a nenechat prvotní příznaky bez povšimnutí.

Existuje celá řada způsobů odstraňování bradavic, zde jsou ty nejčastěji:

  • Použití kyseliny salicylové (BHA)
  • Chemické úpravy
  • Kryoterapie

 

Léčba je u každého individuální, každý styl této léčby ale vede ke stejnému cíli - ustupování virusu a změkčené pokožce. Nenechte se odrazit hned na začátku, protože u někoho léčba může trvat až dva roky.

Sprej na odstraňování bradavic od Scholl je prostředek, který zamrazí bradavice na bázi tekutého dusíku. Jedná se tedy o třetí možnost způsobu odstranění bradavic (kryoterapie). Obvykle je pouze na předpis od lékaře, ale poté jej můžete aplikovat v pohodlí domova. Nejedná se přitom o nic složitého. Stačí nastříkat na postižené místo a během cca dvou týdnu byste měli vidět pozitivní změny. Ztvrdlou pokožku by měla nahradit přirozenou cestou opět zdravá tkáň.

Pokud vám budou problémy s bradavicemi přetrvávat, není vůbec na škodu navštívit odborného lékaře. Určitě je to lepší, než něco zanedbat.

Typické příznaky bradavic:

  • Změna vzhledu pokožky
  • Krvácení
  • Bolestivost
  • Zvětšování se, šíření se dále

 

Naše doporučení je určitě zkusit nejdříve Sprej na odstraňování bradavic od Scholl. Pokud problém bude stále přetrvávat, určitě zajděte za lékařem.