Vyrazte na party klidně i v botách na podpatku

 

Je tady večer, na který jste se tolik těšila, a je tedy čas na party a dámskou jízdu. Co je potřeba, asi každá z vás moc dobře ví. Hezky se obléci, namalovat a vybrat vhodné boty. Vysoké boty na podpatku jsou oslňující, ale jsou na ně připraveny i vaše nohy? Pokud se půjde tančit, můžete kdykoli cítit únavu, mohou vám vzniknout otlačeniny atd. Toho se ale se Scholl nemusíte obávat a určitě si vezměte ty boty, které chcete, a na velikost podpatku se nedívejte.

Co je to kuří oko?

Kuří oko je ztvrdlá kůže, která postupem času může být bolestivá při stání anebo chůzi. Nejčastěji vzniká nošením nových bot, kdy na ně chodidla ještě nejsou tolik zvyklá. Kuří oko následně může tlačit na různá nervová zakončení a bolest se stává velice tupou a nepříjemnou. Proto si určitě dávejte pozor na vysoké a těsné boty. Jsou krásné a noste je, ale vždy si je dopředu alespoň trochu prošlápněte.

 Proč vznikne kuří oko?

Kuří oko je způsobeno tím, že v určitém místě na chodidle dochází k pravidelnému tření a otlakům, zejména pokud máte dosti kostnaté nohy. Noha pak nemá tolik tlumících míst, aby nedocházelo k otlakům, což nejčastěji vede k puchýřům, mozolům nebo kuřímu oku. V dalším případě může jít také o špatně zvolenou obuv, pokud je vám příliš těsná nebo naopak příliš volná.

Jak tomu mohu předcházet?

Vždy, když se rozhodnete kupovat si nové boty, opravdu důkladně si je vyzkoušejte, zdali vám správně pasují a sedí. Pokud vás už po pár minutách budou tlačit nebo vám budou připadat trochu nepohodlné, věřte, že po více hodinách už v botách nevydržíte.

Pro případné zmírnění otlaků můžete používat gelové polštářky do bot, které chodidlu uleví od bolesti a otlaku. Pokud třeba půjdete na ples a víte, že tam budete dlouho na podpatcích, vůbec nic se nestane, když si s sebou do tašky zabalíte i jedny balerínky. Po půlnoci se už na to tolik opravdu hledět nebude a vy si alespoň trochu ulevíte.

 Odstranění kuřího oka

Samozřejmě ideální scénář je těmto problémům předcházet, ale ne vždy se to podaří. My doporučujeme použít k ošetření Pero Scholl Express pero na kuří oka 2 v 1. Balení obsahuje pilník s dvojím účinkem a tekutinu na bázi močoviny, která perfektně působí na ztvrdlou kůži kuřího oka.

Použití je snadné, nejdříve naneste na kuří oko tekutinu a nechte chvíli působit. Po chvilce kůže změkne a opatrně můžete na kuří oko použít pilník. Na povrchu kůže odstraníte kuří oko a ucítíte příjemnou úlevu. Výsledky byste měli mít do pěti dnů.

Takže už žádné problémy s kuřím okem a ztvrdlou kůži na chodidlech a směle na večírek.