Úleva pro unavené nohyUnavené a těžké nohy na konci dne jsou důsledkem sezení u stolu nebo stání po dlouhou dobu. Zjistěte, jak zabránit vzniku únavy.

Proč máme těžké, unavené nohy?

Pocit těžkých nebo bolestivých nohou je způsobem v první řadě oběhovými problémy. Nedostatek pohybu a zvýšená tělesná hmotnost mohou způsobovat problémy s prokrvením končetin. Z tohoto důvodu může dlouhodobé sezení bez jakékoliv svalové činnosti, jež by působila jako pumpa, zpomalovat krevní oběh v nohou. To se týká zejména chodidlové a kotníkové oblasti. 

 

Co se děje v našich žilách?

Žíly pracují tak, že vrací krev do našeho srdce. Z tohoto důvodu jsou zde chlopně, které umožňují krvi téci jedním směrem, ale zabraňují toku v opačném směru. Pokud tyto chlopně nebudou řádně pracovat, může docházet k otékání a těžknutí nohou.

 

Jakým způsobem mohu docílit úlevy pro unavené nohy?

Zabraňte všemu, co by mohlo narušovat návrat krve, jako např. dlouhodobé sezení na jednom místě, příliš upnuté oděvy, velmi horká lázeň nebo horké voskování. Pro zlepšení krevního oběhu jsou doporučenými činnostmi chůze, plavání a cyklistika. V noci je nejlepší volbou spánek s nohama v mírně zvýšené poloze a jejich co nejčastější natahování.