Léčba plísně nehtů: Co je potřeba znát

 

 

Plíseň nohou, neboli mykóza není ničím výjimečným. Nejčastěji postihuje prsty na nohou. Jakákoliv plíseň má počáteční příznaky pálení nebo svědění. Prsty u nohou jsou pro tyto houbovité plísně ideální. Pokud se tato plíseň neléčí, může se projevovat zažloutnutím nehtů, bolestivostí bříšek pod nehty a v neposlední řadě i popraskanou kůží u prstů.

Není to zrovna nic příjemného a to zejména v těchto letních dnech. Bohužel parno a vlhko jsou pro tento výskyt ideální. Zejména, pokud se pravidelně pohybujete v saunách, v bazénech, ve společných sprchách a tak dále. Pokud víte, že máte citlivou pokožku a nehty, tak nic nezanedbávejte. Scholl vám poradí jak na to. Léčba plísně nehtů pro vás bude hračka.

První příznaky plísně u nehtů

Níže jsou body, kterých je potřeba si všimnout, protože se může jednat o prvotní příznaky plísňové infekce:

  • Vaše nehty ztrácejí přirozený lesk a žloutnou. Okraje nehtů mění zbarvení. Ztmavují se.
  • Na nehtech se objevují nažloutlé nebo bílé fleky. Budete mít najednou daleko méně odolnější nehty.
  • Mohou vám vznikat různé záděry mezi nehtem a kůží. Při samotné chůzi budete pociťovat nepohodlí.
    Pokud si takových příznaků všimnete na svých nehtech, tak do akce. Čím dříve začnete s léčbou, tím větší šanci budete mít na úspěch.


    Ošetření plísňové infekce nehtů

Máte-li teprve počátky těchto problémů, bude pro vás dostačující nejprve zkusit vlastní ošetření. S tím vám pomůže Scholl, protože má antifungální prostředky, které jsou účinné proti plísním. Tato kúra proti nehtové mykóze je vhodná proti šíření plísní.

Kúra na nehtovou mykózu* má speciální chemické složení pro podporu zdravých nehtů. Buďte trpěliví, protože se jedná o běh na dlouhou trať. Nehty na nohou rostou daleko pomaleji než na rukou.

Postup je v celku jednoduchý. Stačí kúru používat jednou týdně, ale nezapomínejte, že po kúře je potřeba pilníček vyhodit. V balení máte 5 pilníků, které jsou pouze na jedno použití (zabráníte tím nanesení infekci opět na nehet). Po ošetření nehtu nalijte trochu kapalné kúry na nehet a nechte zaschnout. Každý týden proces opakujte a po čase by váš nehet měl opět sílit a mít přirozenou barvu a lesk.


Jak snížit riziko vzniku plísňové infekce nehtů
Zamezení vzniku mykózy u nehtů nebude asi nikdy stoprocentní, ale můžete se pokusit tomu alespoň předcházet. Pokud chodíte pravidelně do veřejných sprch, bazénů nebo do saun, je vhodné, abyste používali na nohy gumové pantofle (flip-flopy, žabky). Další dobrou radou je pravidelně používat sprej do bot. Zamezíte tím vzniku různým plísním uvnitř boty.
Jako poslední doporučení je pravidelná hygiena a čistota vašich nohou. Mykóza vzniká tam, kde je vlhko a jsou bakterie. Pravidelně pečujte o své chodidla a máte vyhráno.

*Scholl kúra na nehtovou mykózu je zdravotnický prostředek.