Tipy pro krásné nehty

Péče o nehty

 

Každý, kdo chce mít nehty, které může bez problémů ukázat na odiv světu, musí počítat s tím, že péče o ně nebude jednoduchá. Přečtěte si pár našich nejlepších tipů, jak mít krásné nehty, za které se nebudete stydět.

  1. Nehtová hygiena

Pravidelná nehtová hygiena je velmi důležitá pro udržení krásných nehtů a měla by být základní součástí péče o vaše nehty. Čištěním a peelingem můžete zabránit množení bakterií vespod nehtů a zabránit tak třepení nehtů, které může být způsobeno při opakovaném či dlouhodobém kontaktu s vodou [1].

  1. Neodstraňujte nehtovou kůžičku

Je důležité nestříhat či jakkoli neodstraňovat nehtovou kůžičku. Nehtová kůžička je přirozená ochranná bariéra proti plísním a bakteriím a dojde-li ke ztrátě této bariéry, může infekce poškodit nehtové lůžko a způsobit tak trvalé poškození nehtu. Je doporučeno raději používat zatlačovač nehtové kůžičky [2].

  1. Vyvážená strava

Vaše strava může být také jedním z faktorů, jak zdravě budou nehty vypadat. Strava s vysokým obsahem antioxidantů, které se nacházejí v jídle, jako jsou například borůvky, pomáhá chránit tělesné buňky proti poškození volnými radikály. Takové poškození může zvýšit působení stresových hormonů a způsobit zánět, který bude mít dopad na všechny buňky v těle, včetně těch nehtových [3].

  1. Chraňte své nehty

Ochrana vašich nehtů před okolními vlivy je další klíčovou věcí, kterou při péči o ně musíte mít na paměti. Jestliže jsou vaše nehty příliš měkké, může to být proto, že přicházejí příliš často do kontaktu s vodou. Používání rukavic při provádění domácích prací může pomoci ochránit vaše nehty a nehtovou kůžičku před čistícími přípravky a chemikáliemi, které mohou zapříčinit to, že jsou vaše nehty měkké a poškozené [4].

Pilování, vyhlazení a leštění nehtů může být způsob, jak docílit jejich krásného vzhledu. Toho můžete dosáhnout za pomoci Scholl Velvet Smooth™ Elektrický pilník na nehty. Díky třem náhradním hlavicím pro pilování, vyhlazení a vyleštění můžete mít přirozeně lesklé a krásné nehty během jediného okamžiku. Nejen, že budou vaše nehty vypadat skvěle, ale zároveň si je můžete zkrátit na požadovanou délku a upravit - buď do přirozeného tvaru, anebo si vytvořit vlastní styl a vystoupit tak z davu! Pro dosažení těch nejlepších výsledků je důležité mít ruce a nohy před použitím čisté a suché [5]. Elektrický pilník by si lidé mezi sebou neměli z hygienických důvodů půjčovat [6].

Jsou-li vaše nehty suché a lámavé, může to být z toho důvodu, že nepijete dostatečné množství vody. Používání Scholl Velvet Smooth™ oleje na nehty pomůže hydratovat, vyživit a regenerovat vaše nehty a nehtovou kůžičku. Používejte ideálně v čase odpočinku; většina lidí aplikuje olej večer před spaním.
Doporučujeme použít tento olej vždy po použití elektrického pilníku na nehty Scholl Velvet Smooth ™ jako finální úpravu vašich nehtů. Olej na nehty Scholl se nanáší praktickým štětečkem pro snadnou aplikaci [7]. 

 

[1] http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/nails/art-20044954

[2] http://www.scholl.co.uk/foot-care-products/velvet-smooth-electronic-nail-care-system/tips-and-tricks/

[3] http://www.health.com/health/gallery/0,,20855507,00.html

[4] http://www.scholl.co.uk/foot-care-products/velvet-smooth-electronic-nail-care-system/tips-and-tricks/

[5] http://www.scholl.co.uk/foot-care-products/velvet-smooth-electronic-nail-care-system/

[6] http://www.scholl.co.uk/foot-care-products/velvet-smooth-electronic-nail-care-system/tips-and-tricks/

[7] http://www.scholl.co.uk/foot-care-products/velvet-smooth-electronic-nail-care-system/tips-and-tricks/