Trocha historie o úpravě a kráse nehtů

 

Mít okouzlující manikúru a pedikúru už je pro mnoho žen samozřejmostí i zálibou. Nynější doba plná módních trendů se zaměřuje na sebemenší detaily a nehty a jejich barva nejsou opomíjeny.

Pojďme se ovšem podívat i trochu do historie, jak tomu bylo dříve a jaké jsme měli možnosti úpravy nehtů a proč je to dnes tolik trendy?

 Kdy to asi začalo?

Už ve starověkém Řecku za dob Aristotela byla péče o nehty velice důležitá a neopomíjená. V Egyptě potom členové královské rodiny včetně samotné Kleopatry používali henu, kterou si malovali symboly jak na těle, tak i na nehtech. Starověká Čína byla opakem - nehty si zde nestříhali a podle délky se určovala důležitost a postavení jedince ve společnosti.

V období okolo průmyslové revoluce v 19. století se začalo více dbát na péči o nehty a to zejména u dam, které byly výše postavené ve společnosti. V Americe se začaly otevírat první kosmetické salóny, které se zaměřovaly na nehty rukou i nohou. Díky vyspělému průmyslu a rozvoji se už začaly vyrábět nůžtičky na nehty anebo pilníčky.

Hlavní explozi popularity laků na nehty přinesly první Hollywoodské hvězdy začátkem 20. století, které ve filmech ohromovaly diváky krásně upravenými nehty se zářivě lesklými nehty. Díky tomu chtěla mít každá žena v domácnosti nůžky na nehty, pilník a hlavně pěkný a výrazný lak.

 

Dnešní péče o nehty
V dnešní době je úprava nehtů skoro stejně důležitá jako každodenní čištění chrupu. Nabídka na trhu je opravdu široká, tak proč se tomu bránit?

Dnes už to není proces na celé odpoledne strávené v kosmetickém salónu, ale vše zvládnete v klidu a pohodlí vašeho domova.

  • Pilník na nehty: V jakékoli drogérii nyní malý ruční pilník na nehty dostanete nebo si díky moderním a vyspělým technologiím si můžete pořídit perfektní elektrický pilník na nehty od Schollu, se kterým bude úprava nehtů jen otázka chvilky s výbornými výsledky. Elektrický pilník má dokonce tři možnosti volby hrubosti, takže o perfektní výsledek máte postaráno. Pilník vám nehet upraví a dodá zdravý lesk a čistotu.
  • Nůžtičky: Jakýkoli odborník na nehty vám poradí, že správné nůžtičky na úpravu jsou jednou z nejdůležitějších pomůcek, které byste měli mít. Moderní nůžky na nehty jsou ergonomické a dokonce i upravené třeba pro leváky, aby s tím neměli takové problémy. Díky kvalitním nůžkám na nehty máte při stříhání lepší manipulaci, přesnost a také lámavost nehtů se vám o poznání sníží.
  • Pilník na chodidla: Většina z nás někdy měla mozoly nebo ztvrdlou pokožku zejména na chodidlech. Pokud ale budete pravidelně používat odstraňovač ztvrdlé pokožky, tak se s tímto problémem setkáte jen ojediněle a vaše chodidla budou krásně měkká a zdravá.

Ani kvůli této péči nemusíte do žádných drahých kosmetických salónů, bohatě vám postačí náš elektrický pilník na chodidla Scholl Velvet Smooth, který vám díky svým diamantovým krystalkům zajistí perfektní výsledky a šetrnou exfoliaci pokožky.