Zlomený nehet – co dělat?

 

Zlomený nehet všichni známe. Je to velmi nepříjemné a mnohdy i bolestivé. Navíc se nehet zlomí většinou v naprosto nevhodnou chvíli, když pospícháte a zrovna předtím jste si dali záležet, aby vaše ruce vypadaly perfektně. Poradíme vám jak na to, když už se vám něco takového stane. Správný postup je velmi důležitý, aby se případné zlomení nehtu neopakovalo.

Páska
Jedná-li o malinkou část nehtu nebo jen o natržení nehtu a víte, že pospícháte, dostatečně vám pro jako rychlovka postačí průhledná lepící páska. Jen si nezapomeňte případně pásku pěkně předpřipravit, aby zásah na nehtu byl co nejméně viditelný. Přes pásku můžete použít ještě lak na nehty a máte vyhráno.

Odstřihnutí
Když si pěstujete dlouhé nehty a pečujete o ně delší dobu, je to hodně nepříjemné. Berte to tak, že brzy opět dorostou. Pokud je tedy zlomený nehet ve velkém rozsahu, nedá se nic dělat a pomocí manikúrních nůžek je potřeba jej jemně a citlivě odstřihnout. Následně pro lepší srovnání a zarovnání nehtu použijte náš šetrný a perfektní elektrický pilník na nehty Scholl Velvet Smooth nail care. Nehet vám perfektně zarovná a případně i další nehty si můžete jednoduše o kousek zkrátit, abyste neměli tak veliký rozdíl mezi délkou jednotlivých nehtů.