Rybí terapieRybí terapie je exfoliační ošetření pro nohy, které provádějí ryby ve speciálních nádržích. Může vám to připadat divné, ale určitě stojí zato tuto terapii vyzkoušet. 


Už jste o tom slyšeli?

Jedná se o řadu let rozšířenou praxi v Turecku a na Středním Východě, která v Evropě začala být populární teprve nedávno. Funguje to takovým způsobem, že ponoříte své nohy do vany s rybičkami po dobu zhruba 20-30 minut. Během této doby rybičky požírají kutikuly, kuří oka a mozoly, čímž vás zbavují odumřelé kůže.

 

O jaký druh ryb se jedná?

Doktor Ryba je přezdívka náležející rybám z rodu Garra Rufa, které pocházejí z Kangalského regionu ve středním Turecku. Tyto rybičky nemají žádné zuby. Používají svá malá sací ústa k požírání řas nebo, v našem případě, odumřelé staré kůže na našich nohou. 

Je to nepříjemné?

Nikoliv, jedná se o přirozené odlupování a rovněž o jakousi mikromasáž. Zpočátku vás to může trochu lechtat, ale jakmile si na to zvyknete, je to docela příjemné.

 

Je to bezpečné?

Celkové riziko infekce bude pravděpodobně nízké, pokud příslušné lázně dodržují odpovídající hygienické normy. Vřele vám doporučujeme chodit pouze do lázní, jež mají řádná povolení. Lidé s řeznými ranami, infekcemi, puchýři a bradavicemi na rukou a nohou nebo s příznaky diabetických nohou by toto ošetření absolvovat neměli.