Jak mít stále krásné nohy

 


I když zrovna nemusí být léto, máme pro vás 6 skvělých tipů, jak mít stále perfektní a krásné nohy. 

Nejenom v létě můžete ukazovat nohy. Hlavně pokud půjdete na plesy, do divadla, nebo na pracovní schůzku. 

1. Tip – Dopřejte si koupel nohou
Před použitím jakýchkoliv procedur si dopřejte vodní lázeň pro nohy. Nohy si krásně odpočinou. Ideální je teplota okolo 37 °C.


Lázeň stačí deset, patnáct minut a vaše póry na pokožce se krásně uvolní a pokožka bude připravena na další péči.


2. Tip – Pravidelná pedikúra nehtů
Je to základní minimum, které určitě neopomínejte. Pro pedikúru si pořiďte správné nůžky a nehty stříhejte rovně. Stříhání nehtů půjde snadněji po koupeli. Díky pravidelné pedikúře budete předcházet bolestem nebo nepohodlí prstů v obuvi. 


3. Tip – Kůžička u nehtů
Po horké koupeli se zaměřte i na kůžičku u nehtů a klidně se jí pokuste zastrčit zpět. Postupujte ale opatrně a bez přehnané síly. Můžete pro to použít i zakulacené nůžky na nehty.


Pokud budete kůžičku stříhat, dejte si pozor na infekci. Vždy dbejte na správnou hygienu.


4. Tip – Odstranění ztvrdlé kůže
Se ztvrdlou kůží může mít problémy kdokoliv. Scholl nabízí celou řadu produktů pro zlepšení. Nemusí jít pouze o ztvrdlou kůži na nohách, ale např. i o popraskaná chodidla.

Ideální pro tento případ je expresní odstraňovač ztvrdlé kůže Velvet Smooth. Jeho ovládání je jednoduché a velice efektivní. Na popraskaná chodidla použijte zvlhčující hydratační krém. Snažte se mít nohy vždy čisté a suché. Pokud tyto postupy budete provádět pravidelně, určitě se váš problém zlepší.


5. Tip – Pravidelná péče o chodidla
Pravidelná péče o chodidla vám přinese uvolnění a pocit hebkosti vašich chodidel. Scholl nabízí mnoho krémů pro péči o nohy.


Jedná se například o denní intenzivní hydratační krém, bylinný krém pro suchou pokožku, SOS krém na nohy nebo noční krém na změkčení ztvrdlé kůže.


6. Tip – Krémy proti slunci
Krém proti slunci používáme většinou pouze během léta a to je špatně. Pokud rádi nosíte žabky nebo otevřenou obuv, tak krémy s nedostačujícím UV faktorem nemusí správně splňovat svoji funkci. Hrozí proto spáleniny nebo poškození pokožky a to určitě nechcete.


Takže nezapomínejte ani na krémy proti slunci a používejte je i na vaše kotníky, nárty a prsty na nohou.