Péče o nohy – kosmetické mýty

 

Krásně a zdravě vypadající nohy chce mít zajisté každý. Je potřeba, tomu něco málo obětovat a my vám poradíme naše nejlepší tipy a triky, jak si to usnadnit a zároveň být efektivní v péči o nohy.

 

  • Ztvrdlá pokožka = suchá kůže, ale i mokrá

Jak tento problém včas poznáte? Po každé koupeli nesmíte zapomenout na péči o své nohy, protože obecně vzato voda pokožku vysušuje, a to pak následně děla kůži nevzhlednou, načervenalou atd. Pokud cítíte tyto problémy, ale přehlížíte je, může se pro vás i obyčejná chůze stát bolestivou a nepříjemnou v důsledku např. popraskaných chodidel. Pro správnou a efektivní péči o vaše chodidla doporučujeme používat pravidelně elektrický pilník na chodidla Scholl Velvet Smooth, který jemně odstraní ztvrdlou pokožku a vy budete mít nohy opět krásně hebké a jemné.

  • Věnujte péči nohám, alespoň jednou týdně

Ano, je to pravda. Je daleko jednodušší věnovat svým nohám pravidelně chvilinku, než když si najednou vzpomenete, že se chystáte na ples a potřebujete, aby vaše nohy a chodidla vypadaly ve střevíčkách báječně. Díky pravidelnému odstraňování staré a odumřelé kůže budete mít pokožku hebkou, zdravější i lépe vypadající.

 

  • Nošení laku na nehty

I vaše nehty potřebují někdy odpočinek. Pokud pojedete na dovolenou, je to ta správná doba. Mluvíme o laku na nehty. Je to sice krásné a trendy, ale je to chemie, která vaším nehtům neprospívá. Pokud třeba máte stejný lak na nehty déle než měsíc, doporučujeme nehty odlakovat a nechat je chvíli přirozené. Když budete nechávat lak na nehtech déle, hrozí, že tím samotný nehet postupem času můžete poškodit, bude se vám nejdříve zbarvovat a poté se může i odlupovat po malých částech (nedostatkem keratinu v těle, dehydratace nehtu samotného). U nenalakovaných nehtů můžete pro lepší obnovu použít hydratační olej od Schollu na nehty, který podporuje jejich zdravý růst a obnovuje případná jejich poškození.

 

  • Špatné stříhání nehtů může způsobit jejich zarůstání

Bohužel je to tak a především u stříhání nehtů na nohou. Vždy se snažte nůžkami velice pozorně nehty stříhat a zarovnávejte je ideálně do roviny. Nestříhejte je do oblouku jako na rukou. Díky tomu budete předcházet zarůstání nehtů, které je velice nepříjemné, při chůzi tento problém pocítíte i ve volné a pohodlné obuvi.

 

  • Nadměrné leštění nehtů je může oslabit

To není tak úplně pravda. Důležitá je technika a správné zacházení s nehty, zejména po stříhání je potřeba nehty jemně pilníkem zarovnat a poté případně vyčistit bříška nehtů. Ovšem přílišná péče by nehet mohla opravdu poškodit a následně by se mohl odlamovat nebo loupat. My doporučujeme používat elektrický pilník Scholl velvet smooth, který vám zajistí krásně lesklé a zdravé nehty skoro bez námahy. Pilník zvládá tři funkce naráz, dokáže nehet efektivně zapilovat, poté jemně zbrousit i vyleštit. Budete si připadat, jako byste byla někde u profesionálů.

  • Stříhání kůžičky na nehtech vede k rizikům infekce

Toto je také bohužel pravda. Pokud trpíte problémem s jemnou kůžičkou u nehtů, určitě nemáte dostatek vitamínů a keratinu v těle. Chcete-li kůžičku stříhat, hrozí vám, že se vám do míst dostane infekce a ta nadělá daleko více neplechy. Proto doporučujeme kůžičku jemně zatlačit zpět a případně ještě na nehty použít jemný a vlhký zábal, aby se póry lépe zacelily.

 

  • Hydratujte vaše nohy stejně jako váš obličej

To je opravdu velmi důležité. Pokud chcete mít krásné, hladké a zdravě vypadající nohy, toto je nezbytná součást vašeho kosmetického procesu. Používejte hydratační intenzivní krémy hlavně po situacích, kdy může být vaše pokožka podrážděná a vysušená. Typicky tedy po horké koupeli. Nezapomínejte krém používat i na svá chodidla, především v oblasti mezi prsty a na patách.