Rozmazlujte vaše nohy před spaním

 

Umět se rozmazlovat na dobrou noc je vždy příjemné, my se ale budete bavit o tom, jak umět rozmazlovat i své nohy, aby si perfektně odpočinuly a na další den byly připravené v plné kondici. Máme pro vás pár tipů, které vás určitě zajmou. Díky tomu budete mít pokožku na nohou krásně jemnou, svěží a hebkou. Co více si přát?

  • Příprava

Ať už se bude jednat o manikúru nebo pedikúru, určitě nepodceňujte přípravu a tzv. pozitivně se nalaďte. Zapalte si vonnou svíčku, pusťte si vaši oblíbenou hudbu a pěkně si všechno připravte, ať to máte po ruce.

  • Začátek

Pokud se jedná o nohy a chodidla, prvním krokem se zaměřte na vaši ztvrdlou kůži na chodidlech. Díky pravidelné exfoliaci se zbavíte staré a odumřelé pokožky a nová pokožka tak bude zdravější a jemnější. Na tuto pokožku a případně další mozoly doporučujeme použít náš elektrický pilník na chodidla Scholl Velvet Smooth. Díky jeho šetrným brusným hlavicím se nemusíte o výsledek obávat. Jedná se o velice příjemný proces.

  • Chvilka relaxu

Po tomto exfoliačním procesu můžete chodidlům dopřát chvilku klidu a relaxace. Namočte si nohy do horké koupele a přidejte trochu hydratačního a zklidňujícího séra Scholl Velvet Smooth. Sérum v sobě obsahuje vyživující složky pro kůži, jako je například zelený kaviár, mořské sérum anebo vitamín E pro lepší obnovu pokožky.

  • Peeling pokožky

Abyste se zavili staré a šupinaté pokožky na nohách, použijte třeba mořskou penzu, jen buďte jemní, ať si spíše neublížíte a nepoškrábete nadměrným tlakem na kůži. Následně pro lepší hydrataci a obnovu kožních buněk můžete použít kokosový anebo olivový olej. Promasírujte si takto nohy i chodidla. Pěkně se vám prokrví a po smytí dbejte na důkladné osušení nohou i chodidel.

  • Zastřižení a hydratace

Dále je na řadě zastřižení nehtů, nedělejte to vždy až tzv. na doraz. Vždy si nechte trochu delší nehet, protože ten si poté podle potřeby doděláte pilníkem přesně tak, jak si přejete. Nehty na nohou vždy zastřihávejte rovně. Předejdete tím zarůstání nehtů. Na prsty můžete nanést hydratační krém a případnou kůžičkou se snažte jemně zatlačit zpět. Stříhání nebo trhání se nedoporučuje kvůli možným infekcím. Jako výživu na nehet můžete ještě trochu kápnout hydratující olej.

  • Zářící nehty

Pak už jen stačí vyrovnat různé nerovnosti na nehtu a vyleštit jej, aby vypadal krásně zdravý a přirozený. K tomu vám skvěle poslouží nový elektrický pilník na nehty Scholl Velvet Smooth, který má více využití. Je velice šetrný a efektivní při finální úpravě délky nehtů, ale umí také krásně vybrousit a zarovnat povrch nehtu. Vaše nehty díky tomu budou opět přirozeně zářit a budou krásné.

Pro snadný návod se můžete podívat na naše video[1], abyste věděli, jak se pilník ovládá a co umí.

[1] http://www.scholl.cz/pece-o-nohy/elektronicky-system-pece-o-nehty-scholl-velvet-smooth/