Tipy pro krásné a zdravé nohy

 

Každý z vás má rád léto, protože si můžete obměnit šatník a stejně tomu je i s obuví. Můžete začít nosit otevřené a pohodlné boty. Co když, ale máte problém, že vaše nohy nejsou perfektní? 

Vaše chodidla mohou být popraskaná, s puchýři a různými otlačeninami. Scholl vám poradí, jak budete mít vždy krásné nohy. 

Pravidelná pedikúra

Pokud si dokážete pravidelně najít čas na své nohy, tak ve finále uvidíte, že to nebude zbytečné. Nemusíte rovnou chodit každý den do drahých salónů, ale v klidu si pomůžete sama doma. Není zapotřebí mít, ani žádný speciální kurz. Vše potřebné vám ukážeme.

Prvně se zaměřte na své nehty. Při stříhání nehtů na noze používejte speciální nůžky a snažte se je zastřihávat rovně. Předcházíte tím případným potížím se zarůstáním nehtů.


Dopřávejte si pravidelnou vodní koupel pro nohy, alespoň 10-15 minut. Uvidíte, jak si vaše nohy uleví po náročném dni.


Poté, když už budete mít hebkou pokožku po koupeli, tak je dobré se zbavit ztvrdlé kůže na chodidlech. 
Na to je přímo dělaný Velvet Smooth – elektrický pilník na chodidla*. Jedná se o ergonomický váleček, u kterého si můžete zvolit tři různé úrovně intenzity pro odstraňování tvrdé kůže. Používání válečku je zcela bezpečné a po samotném procesu doporučujeme na chodidla nanést i esenciální hydratující krém pro příjemný a hebký pocit.  

Jako poslední přichází ta nejlepší část. Masáž chodidel. Masáží chodidel si krásně uvolníte celé tělo – reflexologie. I když nebude mít speciální masážní kurz, tak i samotná masáž vám bude příjemná a nezapomínejte, ani na prsty a oblast mezi prsty. Vaše nohy budou krásně hebké a zdravé. Pravidelná péče o chodidla se vám mnohonásobně vrátí.

*Scholl Velvet Smooth