Udržte si nohy krásné a hebké i během léta

Léto je jedním z nejlepších období v roce. Přináší s sebou teplé dlouhé večery, chutné jídlo, spoustu venkovních aktivit a hlavně období volna. Bohužel to s sebou přináší i některé komplikace, mezi které může patřit například péče o nohy. Spousta lidí tento faktor zanedbává, ale Scholl vám ukáže, jak se správně starat o svá chodidla, aby byla po celou dobu perfektní.


Vlhké prostředí pro nohy

Vlhké nohy jsou perfektní živnou půdou pro veškeré bakterie a pro vznik dalších houbových infekcí na nehtech a kůži. V létě se vám noha potí daleko více, proto obzvlášť dbejte na hygienu. Pokud budete mít pocit, že máte zpocené nohy nebo ponožky, klidně je ihned vyměňte a omyjte si nohy. Je vhodné také nechodit pouze v jedné obuvi.

Nechte nohy dýchat

V teplém počasí je důležité, abyste nosili pohodlné boty, které vás neškrtí a nejsou příliš úzké. Pokud vaše chodidlo nemá dostatek pohodlí, bude se daleko více potit a vám hrozí mozoly a puchýře. Proto určitě zvolte lehké a případně i otevřené boty, jako jsou tenisky anebo sandály.

Hydratace

Teplé a suché počasí má vliv na vysychání vaší pokožky. Proto je potřeba se starat i o správnou hydrataci vaší kůže, aby vám nevznikala různá podráždění nebo dokonce i popraskání. Na suchou pokožku má Scholl perfektní hydratační krém na nohy, který obsahuje speciální složky a vitamíny, aby vaše pokožka byla opět zdravá. Scholl krém vám zajistí vhodnou hydrataci nohou, a to i během léta.

Dívejte se i na svá chodidla

Může se to možná zdát trochu divné, ale je to pravda. Pokud se nebudete dívat pravidelně na svá chodidla, těžko si všimnete problému, zaznamenáte jej spíše, až bude vážnější. Takže pokud si najdete přes den alespoň chvilku času a podíváte na vaše nohy, věříme, že si případných problémů všimnete hned v počátcích. Zaměřte se na místa, kde se vám změnila barva pokožky (nažloutlá), máte malé oděrky atd. Není to nic složitého, ale pro vhodnou péčí o chodidla je pravidelné použití Scholl Velvet smooth elektrického pilníku na chodidla, který vám ztvrdlou a přebytečnou pokožku odstraní, a následně budete mít chodidla jako v bavlnce. Udržujte vaše nohy v pohodlí, čisté, suché a hydratované a s tím vším vám Scholl mile rád pomůže.