Jak mít zdravě vypadající a hydratované nohy

Pro vaše nohy určitě není dobré, pokud máte celý den na nohou zimní boty, večer si vezmete střevíčky na ples a ráno boty na běhání. Bez ohledu na to, jaký máte životní styl, suchá pokožka na chodidlech není ničím neobvyklým[1], a to zejména, pokud je vaše kůže náchylnější na vnější vlivy.

Ohledně hydratace chodidel máme ale nyní dostatek poznatků, takže byste se Scholl tento problém měli snadno vyřešit. Nezabere vám to moc času a věříme, že s výsledky budete velice spokojeni.

 

Význam vlhkosti

Správná hydratace pokožky je důležitá, intenzivní hydratační krémy na nohy se rychle absorbují a dodají pokožce opět mladistvý vzhled. Krémy působí jako bariera vůči negativním okolním vlivům[2] a zároveň obsahují výživné složky, jako jsou vitamín A a E. Toto všechno obsahuje i Scholl Intenzivní hydratační krém, který je skvělým bojovníkem se suchou kůží. Doporučujeme jej používat pravidelně, a to zejména po sprše a případně na noc. Uvidíte, jak bude vaše pokožka opět krásně hladká a jemná.

Ztvrdlá kůže

Suchá kůže může být nevzhledná, je dobré tuto odumřelou kůži odstranit. Ideální je nejdříve  horká lázeň pro vaše nohy a poté použití Scholl odstraňovače ztvrdlé kůže, který se perfektně postará o váš peeling[3]. Následně můžete použít hydratační krém a věříme, že budete mít ty nejlepší výsledky.

 

Nechat vaše nohy bez povšimnutí

Může se to jevit jako malá časovaná bomba. Pokud si nebudete všímat vaší suché pokožky na chodidlech, budete ji schovávat v ponožkách, uvidíte v létě, když se budete chtít přezout do sandálů anebo otevřené obuvi, že vaše nohy nevypadají podle vašich představ. Neignorujte péči o svá chodidla ani v tomto zimním období.

Přemíra snahy

Exfoliace neboli peeling pokožky je velice prospěšný pro vaši pokožku, ale měli byste postupovat šetrně. Nevyvíjejte přemíru snahy a tlaků na pokožku, aby výsledek nebyl spíše na škodu. Jakékoliv škrábance a odřeniny vám nepomohou. Pravidelný peeling není jednorázovou záležitostí, ale procedurou na několik týdnů, která se vám však ovšem bohatě vrátí.

 

Udržujte vaše chodidla v suchu

Abyste mohli úspěšně bojovat se suchou a ztvrdlou pokožkou, je nutné, abyste měli chodidla vždy suchá a čistá. Tím apelujeme na osobní hygienu a pravidelné střídání pokožek. Je vhodné také mít vždy uvnitř suché boty, abyste je neměli zapocené atd., protože tato vlhkost může vašim nohám také velice uškodit.

Pokud zjistíte, že máte suchou pokožku na chodidlech a chcete s tím něco dělat, tak je právě teď ten správný čas. Doufáme, že díky našim jednoduchým radám to pro vás bude snadné, takže na jaře budete moci opět vyrazit do ulic a nabídnout své krásné nohy na obdiv okolí.

 

[1] http://health.howstuffworks.com/skin-care/moisturizing/basics/moisturize-feet.htm

[2] http://health.howstuffworks.com/skin-care/moisturizing/products/skin-moisturizers.htm

[3] http://health.howstuffworks.com/skin-care/moisturizing/basics/moisturize-feet1.htm