Mýty o zápachu nohou

 

Povídaček a mýtů máme okolo sebe dost a dost. Zejména pokud jde o krásu a zdraví. Asi každý z vás některý zná - například pokud si vytrhnete šedivý vlas, tak další vám už vyroste barevný atd. Stejně tak existují i mýty o kráse a zdraví vašich nohou a chodidel. Pojďme se tedy na ně společně blíže podívat, není na nich něco pravda?

  1. Mýtus – Pot způsobuje zápach nohou

Mnoho lidí si mylně myslí, že pokud se hodně potí, budou jim automaticky zapáchat i nohy. Možná ani nevíte, ale že na chodidle máme nejvíce potních žláz z celého těla. Nicméně všechen pach z potu je zapříčiněný bakteriemi.

Proto je vhodné nosit ponožky vyrobené z přírodních tkanin. Díky tomu bude vaše noha lépe dýchat a nebude se mísit pot s bakteriemi, které pak vedou k nepříjemnému zápachu.

 

  1. Mýtus – Zápach pánských nohou je horší než ženských

Tento mýtus asi pochází ze zajetých stereotypů, jako jsou pánské sportovní šatny. Ženy však mají na těle dokonce více potních žláz než muži. Vysvětlení je tedy takové, že ženy většinou více dbají na hygienu, proto ten stereotyp o mužských šatnách.

 

  1. Mýtus – Dětský zásyp vám zastaví pocení nohou

Dětský zásyp je směsí voňavého pudru a velmi jemného nadrceného prášku křemičitanu hořečnatého. To má za následek, že pokožka je krásně jemná, voňavá a měkká. Je pravda, že některé prášky dokáží i trochu pohltit pot, ale nezastaví hromadění bakterií na kůži, které má za důsledek tělesný pach.

 

  1. Mýtus – Ústní voda anebo další produkty vám pomohou zbavit se zápachu z nohou

Někteří lidé si myslí, že určité výrobky pro domácnost a koupelnu vám dokonale pomohou s hygienou nohou. Doporučujeme však používat na nohy kvůli pachu nebo pocení pouze schválené produkty, které jsou přesně na tuto problematiku určené.