Podpora vašich chodidel

 

Pokud vás často bolí nohy, určitě něco není v pořádku. I když třeba máte kvalitní obuv, vložky do bot problém dokáží vyřešit. Okamžitě ucítíte větší pohodlí při každém kroku.

Vše začíná u vaší fyzické konstituce a u toho, jak moc zatěžujete své nohy a chodidla během dne. Chodidla při každém kroku absorbují nárazy našeho těla, takže péče o nohy je velice důležitá a nevyplatí se ji ignorovat.

O své nohy byste tedy měli pečovat, za celý život toho nachodíte dost a dost. Samotná struktura nohy je dost složitá. Noha je složena ze 26 kostí, 33 kloubů a z více jak stovky svalů, šlach a vazů.

Důležitá fakta:

Za celý život průměrně jeden člověk nachodí okolo 176 000 km, což je jako přibližně pětkrát obejít celou zeměkouli po rovníku[1]. Při ujití jednoho kilometru zatížíte vaše nohy vahou cca 100 – 150 tun. Není tedy asi divné, že přibližně 20 % lidí má chronické problémy s nohama.

Proto neopomíjejte péči o nohy. Pokud jim chcete odlehčit, správná obuv a kvalitní vložky do bot jsou tou správnou volbou.

 

Mějte jistotu, že vám boty správně sedí

Boty jsou nezbytnou módní součástí, ale měli byste se dívat i na kvalitu a na podporu chodidel atd. Pokud si koupíte boty, které vám nebudou komfortní, věřte, že mohou být sebekrásnější, ale moc si je neužijete. Špatné boty vám mohou způsobit špatné držení těla, bolesti zad, kloubů, kolen, pat a mnoho dalších nepříjemností. Proto tedy mějte vždy před nákupem nových bot na paměti pár našich užitečných tipů a rad:

  • Ujistěte se, že máte dostatek místa v botě, jak ve špičce, tak i v patě.
  • Vybírejte si boty na šněrování, abyste si mohli libovolně korigovat utažení.
  • Pokud budete chtít podpatky, věřte, že výška není vše. Ideální výška je do 4 cm.
  • Vybírejte si boty bez vnitřních stélek (externích vložek do bot), ty si pak případně dokoupíte vlastní a kvalitní.

Kupte si boty, které mají pevnou patu.

Extra podpora pro vaše nohy:

Vložky do bot vašemu chodidlu uleví od zátěže, zvýší odpružení při každém kroku a v neposlední řadě se bude vaše noha cítit komfortněji. Díky vložkám můžete předcházet různým problémům se zády nebo s koleny. Vložky do bot, resp. stélky je možné dát i do bot na vysokém podpatku.

Nejdůležitější je najít správné vložky i v souvislosti s aktivitou, kterou v nich budete dělat. Jiné vložky byste měli mít na sport a jiné, pokud chodíte v práci celý den. Scholl má ke každé kategorii podrobný a srozumitelný popis, najdete si tak přesně ty, které nejvíce potřebujete a které vám budou nejlépe sedět.

 Více info zde: http://schollguarantee.eu/cz/

[1] http://snowbrains.com/brain-post-how-far-does-the-average-human-walk-in-a-lifetime/