Používáte vložky do bot?


Možná vás to překvapí, ale přibližně polovinu svého aktivního života prostojíte na nohách. Dokonce průměrně za život člověk nachodí, tak velkou vzdálenost, jako kdyby obešel Zemi třikrát dokola. Starejte se proto o své nohy po celý život. 


Vložky do bot nejspíše každý z vás někdy používal. Umět ale vybrat správné vložky je věda. Vložky do bot vám pomáhají od bolesti a zátěže, pokud máte špatnou klenbu, držení těla, bolesti zad atd. V neposlední řadě vám také pomáhají proti puchýřům a otlačeninám na chodidlech. 

Výhody správných vložek do bot

Vložky nejsou potřeba pouze, pokud máte zdravotní problém. 

Ukážeme vám proč jsou vložky do bot vhodné i pro běžné nošení: 

Komfort – pokud máte zaměstnání, kde většinu času stojíte na nohách, tak je potřeba myslet na své chodidla obzvlášť. Asi takové typické práce jsou servírka, číšník, prodavač atd. Je dobré mít ještě další vrstvu mezi chodidly a botou. Nejde pouze o změkčení, ale odlehčíte nohám a kloubům. 
Odolné – do uzavřených bot můžete samozřejmě také nosit vložky, ale je zřejmé riziko zápachu a špatného větrání bot. To se vše dá vyřešit pořízením ultratenkých gelových vložek, které se dají i čistit.

Komfortní vložky od Schollu

Scholl vynalezl díky novým technologiím gelové vložky, které splňují maximální požadavky a kritéria svých zákazníků. 

Gelové vložky jsou komfortní v každé botě, protože jsou ve třech variantách, pro normální boty, pro nízké boty, lodičky a také pro sportovní obuv. 

Vložky mají perfektní odpružení, jak na patě, tak i na chodidle a dokonce i u bříšek prstů. 

Nemalou výhodou je možnost, že je můžete také i omývat. Tyto GelAktiv vložky se stanou běžnou součástí vašeho života

 

Technologie GelAktiv pro lepší pohodlí

Ergonomicky tvarované gelové jádro poskytuje chodidlům perfektní tlumení. Gelové polštářky mají optimální odpružení na patě i na prstech nohy. 

Při vývoji této inovativní technologii se hledělo na důležité faktory, jako jsou tlumení nárazů, zmírnění napětí na klouby, správná ergonomie chodidla anebo poskytnutí úlevy patě při chůzi.

 

Různé typy vložek

Pro sport – sportovní vložky jsou testovány na sportovcích a mají maximalizovat tlumení při běhu nebo chůzi. Snahou je zajistit správné došlapování a tím i správné rotace nohy při běhu na různě tvrdém povrchy. 
Do práce – pracovní vložky se specializují pro perfektní komfort pro celé chodilo a zejména paty a bříška prstů. Předpokládá se, že při práci dlouho stojíte a díky vložkám rozšíříte váhu těla na celé chodidlo. 
Pro běžné používání - jedná se o tenké vložky, které můžete používat do jakékoliv obuvi a nic tím nezkazíte. Snahou je zajistit pohodlí a zamezení otlakům na noze.

 

Další výhody

Určitě první přínosem je zmírnění bolesti a únavy chodidel. S těmito problémy se mohou vyskytovat další problémy, ať už s kotníky, koleny, nebo zády. 

Pokud máte různě špatné rotace nohy při došlapávání, tak vložky pro vás budou nezbytné (pronace, supinace nohy). Jestli máte jakékoliv tyto problémy dlouhodobě, tak se doporučuje navštívit specializovaného lékaře.