Pro aktivní sportovce: Vložky do bot vám vylepší výkony

 

Pro aktivní sportovce, kteří jsou neustále v pohybu, by mělo jít o jednu z priorit. 

Je dobré nepodceňovat funkci sportovních vložek do bot, zejména při tlumení nárazů nebo pro správnou podporu vaší nohy a držení těla. 

Pojďme se podívat blíže na tento problém. Povíme si, jak si s vložkami do bot můžete vylepšit svoje sportovní výkony. 

Proč používat vložky do bot?

Hlavní funkcí je pohodlí pro vaše chodidla a to při každém došlapu. 

Dalšími klady jsou tlumení nárazů v oblasti paty, podpora klenby a podpoření stability nohy při sportování.

 

V čem jsou vložky do bot lepší?

Spoustu času trávíme na nohách, a to jak v práci, tak i při aktivním odpočinku. Naše nohy jsou tedy zatíženy únavou. Proto by pravidelná péče o chodidla měla být rutinou.  

Při cvičení a došlapech nevyvíjíte pouze tlak na chodidla, ale i klouby, šlachy a svaly. Před každým cvičením, ale i po něm, nezapomínejte na pravidelný a dostatečný strečink. Díky protažení a správným vložkám lépe předcházíte případnému zranění. 

Sportovní vložky do bot tvoří tzv. bariéru mezi naším chodidlem a zemí. Díky měkkým polštářům v přední i zadní části vložky máte komfortnější došlapování, ale i lepší starty. Uprostřed je vložka tvrdší pro podporu klenby. Výhoda vložek se projeví i při rychlých změnách směru pohybu (např. u florbalu, squashe).Jaké jsou přínosy vložek do bot?

Hlavním přínosem je pocit pohodlnějšího došlapu a menší zatížení kloubů a svalů. Dalším faktorem je menší pocení chodidel.  

Přesto doporučujeme používat dvoje vložky do sportovních bot, abyste měli vždy vložky suché. Jejich funkčnost se tím zvýší. 

Nezapomínejte ani na hygienu nohou a určitě nepoužívejte stejný pár ponožek pro sportování a pak na běžné nošení přes den.  

Jak jednou vyzkoušíte sportovní vložky do bot, další sportování si už bez nich nebudete umět představit. Na komfort se lehce a dobře zvyká.