Tipy pro pohodlí vašich chodidel

 

Během dne mnoho lidí pravidelně pociťuje bolest pat a chodidel. Existuje mnoho způsobů, jak si s tím poradit. První možností jsou správné vložky do bot. 

Možná se vám to zdá zbytečné, ale opravdu vám Scholl vložky do bot uleví od bolesti. 

Nemusíte to pocítit během první hodiny, ale po celém dni zjistíte, že výsledky jsou opravdu fantastické. Pokud si chcete užít pocit pohodlí a komfortu, nebojte se nosit vložky do bot pravidelně. 

Stélku do bot nemusíte používat pouze tehdy, pokud máte problémy s klenbou nebo až po předepsání od lékaře. 

1. Přemýšleli jste o nošení vložek do bot?

Gelové vložky Scholl se vyrábí ve třech variantách. Jedná se o různé varianty pro muže i ženy, takže se nemusíte obávat o svoje pohodlí. 

Pomůžeme vám i s výběrem: 


• Vložky do bot pro běžný den – tyto vložky jsou skvělé a všestranné. Jsou určeny pro snížení nadměrného tlaku na chodidla, a to zejména v oblasti prstů, kde jsou gelové polštářky. Vložky jsou vhodné pro běžné, každodenní nošení. Uleví vám od bolesti z dlouhých nákupů, procházek anebo samotného dlouhého dne. 

• Vložky do bot pro sportovce – vložky jsou speciálně navrženy pro nejlepší a nejefektivnější tlumení při fyzické zátěži. Ať už se jedná o sportování v tělocvičně, v parku anebo při namáhavých dlouhých túrách. Při sportování je enormní zátěž na klouby, kotníky a kolena. Funkcí vložek do bot je tlumení došlapů, jak v přední části, tak i v zadní části chodidel (paty). Sportovní vložky i díky správné podpoře klenby snižují riziko různým pronacím, bolesti zad anebo špatnému držení těla. 

• Vložky do bot do práce – vložky jsou vhodné hlavně pro ty, kteří jsou během dne často na nohou. A je jedno, jestli stojíte nebo chodíte. Typicky se jedná o číšníky, recepční, kadeřnice, atd. Stélky perfektně tlumí tlak na chodidla a zabraňují nadměrnému pocení nohou. 

Vložky do bot vám poskytují nejen větší komfort, ale i zpevnění klenby nohy, uleví od námahy a také dokáží absorbovat pot, takže vaše nohy nebudou zapáchat. Vložky samozřejmě nezaručí vše na sto procent, ale přínosy mají nezpochybnitelné.


2. Zaměřte se na to, jakou obuv nosíte.

Správná obuv je jeden z nejdůležitějších faktorů. Je důležité nehledět pouze na krásu a značku obuvi, ale i na pohodlnost a praktičnost. 

Na trhu je dostatečný výběr, takže by s tím neměl být problém. Nezapomínejte ani na otevřené boty a vložky do nich. Pokud nosíte celý den sandále, lodičky, atd., takové výstelky na paty pro vás budou k nezaplacení. 


Dalším faktorem u výběru bot je správná velikost obuvi a také její určení. Není vhodné, abyste nosili pouze jedny boty po celý týden. 

Dopřejte svým nohám i trochu odpočinku, a to zejména pokud nosíte uzavřenou obuv. Pro to, aby se vám tolik nepotila chodidla má Scholl také pomůcky. Jsou to například spreje do bot nebo spreje na nohy.