Je na čase dát sbohem suché kůži na chodidlech

 

Mnoho lidí trpí suchou kůží na nohou, protože na chodidlech oproti jiným částem těla nemáme tolik potních žláz, které by pokožku hydratovaly.

 Pokud se nebudete pravidelně starat o svá suchá chodidla, mohou vám postupem času popraskat, což je velice nepříjemné především při chůzi. Pro maximální pohodlí je důležité odstranit pravidelně ztvrdlou kůži na chodidlech i samotná hydratace bude daleko účinnější.

Jak správně rozpoznat suchou kůži
Suchou pokožku na chodidlech rozpoznáte díky mírně načervenalým místům, které jsou svědivé a na dotek bolestivé. V některých případech se může trochu odlupovat kůže. Proto je vhodné provádět pravidelný peeling, abyste měli zdravou pokožku.  

Suchá pokožka je také častější ve stáří a zejména tam, kde jsou chodidla nejvíce namáhána. Jedná se o paty, přední část nohy při došlapování nebo strany chodidla.

 I když je zcela přirozené, že na nohou máte sušší pokožku, jsou i situace, kdy si to ještě zhoršujeme sami. Například horké koupele, tvrdá mýdla nebo i chladné počasí moc hydrataci pokožky nepřidávají.

 Příznaky suché kůže se mohou projevovat pomalu a postupně. Pokud budete mít suchou pokožku na chodidlech, o kterou se nebude starat, mohou vám vzniknout drobné trhlinky a praskliny v kůži a ty jsou velice bolestivé. Proto tento problém nepodceňujte, následná léčba je daleko delší a náročnější, než pravidelná prevence.

Tipy pro změkčení kůže

Existuje pár základních typů, jak si lépe hydratovat suchou pokožku na nohách.

  •  Denně svá chodidla hydratujte.
  • Noste pohodlnou obuv a zejména v letních dnech noste otevřenou botu, aby vaše nohy mohly dýchat a nevysušovaly se.
  • Noste vždy suché a čisté ponožky, které vám budou i pohodlné.
  • Pijte dostatek vody během dne, protože i tímto způsobem hydratujete vaše tělo i pokožku. Jsou i potraviny, které hydrataci pomáhají ještě více, jako je například řepkový a lněný olej, ořechy atd.
  • Pravidelně odstraňujte vaši ztvrdlou a suchou pokožku na chodidlech.
  • Vyměňte si v koupelně tvrdá mýdla, která vysušují kůži, a nahraďte je tekutými mýdly s esenciálními a hydratačními výtažky.
  • Dopřejte chodidlům relax, například vodní lázni a přidejte do vody intenzivní sérum Scholl. Následně aplikujte na osušené nohy hydratační krém.

 Pro jemná a měkká chodidla můžete ještě použít pro zjemnění kůže na chodidlech Scholl Velvet Smooth noční masku. Maska obsahuje důležité výtažky pro obnovení suché pokožky, jako jsou vitamíny A a E anebo omega 6 mastné kyseliny. Ráno se budete cítit lépe, jako byste měla nohy v bavlnce.