Mozoly na chodidlech

 

Délka života si samozřejmě bere svoji daň a u nohou a pokožky tomu není jinak. Kůže na nohách má i vlastní obranné mechanismy, které je ale třeba posilovat, vaše nohy si to zaslouží.

Mozoly často vznikají třením a tlakem na konkrétní místo. Mozol je ztvrdlá kůže, která časem může prasknout, a poté je každé došlapování velice nepříjemné a bolestivé. Ovšem pro ztvrdlou pokožku a další mozoly má Scholl perfektní řešení. Díky Scholl Velvet Smooth budou vaše chodidla krásně zdravá, pružná a měkká.

Pod tlakem
Mozoly mají tendenci vznikat pouze na specifických místech, kde dochází ke tření a velkým otlakům. Kůže je tady daleko tvrdší než na ostatních místech. Pokud je kůže na jednom místě příliš nahuštěná, může to časem být dost nepříjemné. Nejčastěji se jedná o paty, ale může jít i o bříška prstů anebo přední část chodidla při došlapování.

Mozoly mají tendenci zbarvovat kůži do žluté barvy, suchá pokožka se naopak zbarvuje do červena a je svědivá. Chůze naboso nebo nošení nevhodné velikosti bot může celkový stav ještě zhoršovat. Koupit si hezké boty, které vám dobře sedí a netlačí, není úplně jednoduché a je třeba tomu věnovat dostatek času

Pravidelná péče
Chcete-li předcházet problémům s mozoly, je potřeba nezapomínat na pravidelnou péči o chodidla. Prvním krokem, který je třeba udělat, abyste se zbavili starých a ztvrdlých kožních buněk, je jemné odstranění ztvrdlé pokožky na povrchu.

Rychlým, snadným a efektivním řešením v boji proti mozolům je náš Scholl Velvet Smooth elektrický pilník na chodidla. Díky jeho unikátní brusné hlavici je proces odstranění ztvrdlé pokožky snadný a ani vám to nezabere moc času. Disponuje třemi druhy hrubosti brusných hlavic, nemusíte se bát, že by vám přístroj poškodil zdravou kůži. Na hlavici jsou malé kousíčky diamantů, proto každý mozol odstraní jemně a správně, takže budete mít chodidla krásně čistá a měkká. Pravidelné používání bude vést k sporadičtějšímu výskytu mozolů.

Nezapomínejte ani na správnou hydrataci pokožky. Doporučujeme používat denní hydratační krém na nohy Scholl Velvet Smooth, který pokožku hydratuje a dodává jí opětovnou svěžest a jemnost.

Nečekejte, až problémy nastanou, ale raději jim předcházejte.