Nenošení ponožek – špatný trend

 

Mnoho lidí kvůli módě nebo velkému teplu schválně nenosí ponožky v botách. Přesvědčíme vás ale, že nenosit ponožky vám spíše uškodí a poradíme vám, jak si své nohy lépe chránit.

  • Noha produkuje pot

Vaše nohy mají tisíce potních žláz a potí se bez ohledu na venkovní teplotu. Když nebudete mít ponožky, veškerý pot absorbuje vaše bota a ta pak následně daleko více zapáchá, hrozí vám vznik plísňových infekcí a v neposlední řadě díky vlhku uvnitř boty, mohou vznikat daleko více puchýře a otlačeniny.

Pocení nohou může být vhodnou a živnou půdou pro různé bakterie a infekce, a to především pokud nenosíte ponožky. To pak může způsobit mykózu nohou, svědění pokožky, šupinatou kůži a další problémy.

Odborníci proto radí nosit ponožky ideálně z přírodních materiálů, které daleko lépe pohltí vlhkost než různé chemické materiály.

  • Prošlápnutí nových bot

Nošení nových bot bez ponožek se moc nedoporučuje, protože to často vede ke vzniku různých puchýřů a otlačenin. Boty ještě nemáte pořádně rozšlápnuté, proto i při nakupování buďte trpěliví a pořádně vybírejte a zkoušejte. Také se doporučuje doma si boty trochu prošlápnout, ale hlavně s ponožkou. Když si jdete vybírat boty, tak se snažte hledět na kvalitu i materiál. Například kůže se vaší noze daleko lépe přizpůsobí, než umělé materiály.

 

  • Udržujte čistotu chodidel

Pokud nechcete nosit ponožky, alespoň si vždy důkladně omyjte nohy v teplé mýdlové vodě a pořádně je i poté usušte, zejména v oblasti mezi prsty. Odstraníte tím z pokožky pot a bakterie. Jako vhodnou vodní lázeň pro vaše chodidla můžete použít Scholl Velvet Smooth Koupel na nohy, která obsahuje hydratující a další složky, jako je zelený kaviár, vitamín E, mořské sérum nebo další výtažky. Vaše nohy se tak perfektně zregenerují a zrelaxují. Nezapomeňte hlavně po každém mytí důkladně si osušit nohy.

 

  • Potřebná je i hydratace pokožky

Nosit sandále nebo žabky se často také nedoporučuje. Je to zajímavé, ale je to tak. Trpí tím vaše pokožka, pokud máte pořád otevřenou obuv, dochází k vysušování kůže zejména v oblasti paty. Takže jak se říká, všeho moc škodí.

Suché pokožce se vyhnete díky správné a pravidelné péči o svá chodidla, takže používání hydratujících krému vůbec nebude na škodu. Především doporučujeme Scholl Velvet Smooth hydratační krém, který vaší pokožku krásně hydratuje a navodí sametový pocit. Díky krému budou vaše chodidla měkká a zabráníte vzniku popraskaných pat.

  • Střídejte své boty

Pokud chcete nosit obuv bez ponožek, například střevíčky, sandále atd., doporučujeme vám, abyste si následující den vzali jiné boty. Bota potřebuje dostatečně vyschnout, proto byste měli boty střídat hlavně, když je obouváte naboso.