Proč odstraňovat ztvrdlou kůži na chodidlech?

 

Naše nohy používáme denně a často jim na oplátku nevěnujeme takovou péči, kterou si zaslouží.Nemyslíme pouze estetickou krásu vašich nohou a chodidel, ale hlavně jejich zdraví. Je důležité, abyste věděli, jak předcházet ztvrdlé pokožce na chodidlech, jak se starat o nohy, pokud máte suchou kůži atd. Tyto postupy by se měly stát rutinou, která vám nezabere moc času, a vaše nohy si je určitě zaslouží.

Co je to ztvrdlá kůže na chodidlech?

Ztvrdlá pokožka u každého může vypadat trochu odlišně, ale jedná se o místa na kůži, která jsou extrémně zatížena, například otlačením. Obvykle se tento problém vyskytuje na chodidlech a to zejména v okolí paty a na bříškách prstů u nohy. Typickými příznaky jsou menší citlivost v okolí této kůže a případně i nažloutlá barva pokožky. Taková kůže je podobná mozolům, případně se i mylně zaměňuje za kuří oko na noze, které je ovšem měkčí a bolestivější.

Ztvrdlá kůže vzniká například na místech, kde máte přetlak na jedno místo (těsné boty). Toto místo posléze může tlačit nepříjemně na kosti nebo nervová zakončení, proto pak následná chůze může být dosti nepříjemná a bolestivá. Tento probléme je například typický u sportovců s mozoly, otlačeninami na patě.

Jak si s tím poradit?

Díky široké nabídce produktů Scholl je tento problém jednoduché odstranit. Jedním z perfektních nástrojů je expresní odstraňovač ztvrdlé kůže, který si oblíbíte díky jeho variabilitě. Plně se přizpůsobí individuálním potřebám, protože každý má trochu odlišnou pokožku. Má možnost vyměnitelných hlavic, které jsou různě hrubé. Díky tomu budete mít opět krásně hladké nohy, jak jste si vždy přáli.

Proč je to důležité?

Opět získáte sebevědomí, protože budete vědět, že vaše nohy jsou krásné a hladké.

Navíc pokud budete mít z otlaků ztvrdlou kůži na chodidlech a nebudete tomu věnovat pozornost, budete v těchto místech ztrácet citlivost a v těch horších případech vám suchá kůže může i prasknout, a to už je opravdu velice bolestivé. Takže určitě předcházejte veškerým problémům dříve, než mohou nastat.

Prevence proti suché a ztvrdlé pokožce na chodidlech

Existuje několik způsobů, jak zabránit vzniku ztvrdlé kůže na chodidlech:

  • Noste pohodlné boty, které vám budou sedět.
  • Jakmile budete mít pocit bolesti na chodidlech, nepřehlížejte to a včas reagujte.
  • Aby vaše pokožka byla stále krásná a svěží, nezapomínejte i po osprchování perfektně usušit i chodidla.
  • Přes den si vždy najděte chvilku na péči o vaše chodidla. Zabere vám to minimum času a vaše nohy budou vypadat stále skvěle.