Ztvrdlá kůže na chodidlech

 

 

V létě se každý z vás rád pochlubí, pokud máte krásné nohy. Během každého dne své nohy velice zatěžujete a proto je potřeba nezapomínat na jejich péči. 
Během zimy, nebo chladného počasí je potřeba se umět o nohy starat daleko více, protože nosíte neustále uzavřené boty a pravidelně se vám potí chodidla. Více vám povíme níže. 

Naučte se starat o nohy a chodidla

Existují různé druhy ztvrdlé kůže na nohách, jako nejtypičtější jsou otlačeniny, kuří oka, nebo popraskaná chodidla. Častou příčinou je špatně zvolená velikost boty (moc malé i moc velké) anebo i kvalita bot. Pokud nosíte boty bez ponožek, tak péče o chodidla a boty musí být daleko intenzivnější.

Během léta se často nosí otevřená obuv a pokud si ještě koupíte nové boty, které nemáte dokonale prošlápnuté, tak vám hrozí riziko otlačenin atd. Nezapomínejte pouze na čistotu uvnitř boty a vašich chodidel, ale i na správnou hydrataci nohou. Na trhu jsou různé speciální krémy pro hydrataci nohou. Otlačeniny z bot nejsou škodlivé, ale spíše bolestivé. Zajisté to znáte, pokud vám praskne puchýř na noze, tak minimálně týden musíte nosit pouze pohodlné a volné boty, aby se vám rána zahojila a nebolela. Proto se snažte tomuto předcházet. Noste kvalitní obuv, s dobře zvolenou velikostí bot.


Rutinní péče o nohy
Abyste měli krásně měkké a zdravé nohy, tak už nemusíte chodit speciálně do salónů, ale dokážete si poradit sami doma. Scholl má Expresní odstraňovač ztvrdlé kůže *. Dokáže vaše chodidla změkčit a dokonale vám odstraní ztvrdlou kůži. Tento expresní změkčovač kůže je vhodný i na cesty, protože vám skoro nic v zavazadle nezabere a používání je velice snadné. 

Nezapomínejte na hydrataci vašich chodidel, protože ty si to také zaslouží. Scholl má esenciální hydratační krém, který zanechá vaše chodidla jemná a hebká po celý den. Pokud svým nohám budete denně věnovat pět minut se Schollem, tak se vám to zaručeně vrátí.

*Scholl Expresní odstraňovač ztvrdlé kůže