Ztvrdlá pokožka na chodidlech - fakta

 

Ztvrdlá pokožka může být dost nepříjemná, proto je vhodné o tomto problému vědět alespoň základní fakta. Máme pro vás pět prvotních indicií, abyste tento problém včas rozpoznali a abyste věděli co s ním.

  1. Nekomfortní pocit při chůzi kvůli ztvrdlé pokožce na chodidlech

Kůže na noze by měla bát krásně měkká a jemná podobně jako například na tváři. Ovšem při pravidelných otlacích a námaze určitých míst může docházet k nahromadění kožních buněk na jednom místě, což má za následek, že se v botách nebudete cítit příliš komfortně a časem můžete pociťovat i bolest.

Takto postiženým místům se říká hyperkeratózy - jedná se tedy o místo na chodidle, kde dochází k pravidelným otlakům.

  1. Tendence vzniku na dvou specifických místech

Otlačeniny, mozoly a ztvrdlou pokožku můžete mít samozřejmě i na rukou, ale na chodidlech se jedná nejčastěji o dvě místa, které jsou nejvíce zatěžována. Ano, tušíte správě – jsou to paty a přední část chodidla pro došlapy.

Tento problém je bohužel nejčastěji způsoben špatně zvolenou velikostí obuvi.

  1. Pravidelná péče o nohy

Každý jsme už určitě někdy měli ztvrdlou kůži, někdo může mít i genetickou dispozici, že se mu tvoří častěji než ostatním. Stačí však pravidelně používat odstraňovač ztvrdlé kůže a máte vyhráno. Pokud budete používat alespoň jednou týdně elektrický pilník na chodidla Scholl Velvet Smooth, vaše chodidla budou taková, jaká si přejete.

  1. Udržujte nohy hydratované

Nezbytnou součástí správné péče o pokožku je její hydratace. Zejména po horké vaně anebo náročném dni používejte kvalitní hydratační krémy, například Scholl Velvet Smooth hydratační krém, na chodidla a uvidíte, že vaše pokožka bude lépe vypadat a nebude vysušená.

  1. Je to kuří oko anebo mozol?

Oba případy vypadají podobně, ale mozoly jsou oválnější a hlavně pokožka je nažloutlá a daleko tvrdší. Kuří oko je ovšem bolestivější, protože tlačí přímo na nervové zakončení. Jedná se o ostrou bolest, mozoly mají bolestivost pozvolnou.

Jaké je tedy řešení?

Alfou a omegou je zvolení správné velikosti a typu obuvi. Vždy si dejte dostatek času při nakupování a zkoušení nových bot[1].

Pro efektivní péči ztvrdlou pokožku doporučujeme Scholl Velvet Smooth elektrický pilník na chodidla. Tento pilník se snadno ovládá a má perfektní výsledky. Díky třem možnostem brusných hlavic si určitě vyberete tu hrubost, která přesně vyhovuje vaší kůži.

 

[1] http://www.tabulkavelikosti.cz/jak-vybrat-spravnou-velikost-bot/