Relaxace


Jak mohu bojovat s únavou?

Uvolněte napětí a smyjte ze sebe únavu nohou teplou lázní obsahující minerální soli nebo speciální čisticí látky. Pro skutečnou relaxaci nohou masírujte své nohy pod tekoucí vodou a vyzkoušejte několik cviků. Zkuste otáčet kotníky, krčit a natahovat prsty nohou, nebo si masírovat chodidla o kuličky umístěné na dně vany. Pro stimulaci krevního oběhu zakončete lázeň nohou střídavými proudy teplé a studené vody. Chystáte-li se na cestu, horké unavené nohy a chodidla můžete ochladit a osvěžit též mírným osprchováním.

Jaký je nejlepší způsob masáže mých nohou?

Nemusíte být profesionálním masérem, chcete-li dopřát svým nohou trochu lásky. Vše, co je třeba udělat, je připravit si osvěžující lázeň pro nohy a nechat je deset minut jemně masírovat. Zde je návod na jednoduchou masáž, kterou můžete vyzkoušet:

Dejte si na nohu trochu masážního oleje.

 

Jemně masírujte nohu počínaje prsty, potom ve směru do stran, k chodidlu a zpět k patě. Poté masírujte kotník a nárt.

 

Za použití svých palců jemně hlaďte bříška každého prstu. Pomalu přecházejte svým palcem od vaší paty k vašim prstům u nohou, podél vnitřní klenby vaší nohy a poté podél vnějšího okraje.

 

Držte své prsty u nohou po jednom a jemně je natahujte.

 

Sevřete jednu ruku kolem přední části vaší nohy a druhou na zadní části. Poté otáčejte svýma rukama mírně v opačných směrech, jako kdybyste chtěli kroutit své nohy.